Neria
Bine ati venit pe forum. Pentru a face parte din echipa noastra va rugam sa va logati.
Sa aveti o zi excelenta.

Neria

Forumul femeilor credincioase

Forum NeriaForum Neria  Site NeriaSite Neria  AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  InregistrareInregistrare  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Despre mine... Despre El... Despre noi... Nou!!!
Diana
Ultimele subiecte
» Tea Time Dear (3)
Mar Sept 03, 2013 12:46 pm Scris de Beatrice

» Produse cresterea sanilor
Mier Aug 21, 2013 1:00 pm Scris de cristina90

» Cu ce ati reusit sa scapati de acnee, sau macar sa mai ameliorati situatia?
Lun Iul 22, 2013 2:47 pm Scris de maria912

» Ce suplimente ati folosit pentru a slabi?
Vin Iul 05, 2013 1:50 pm Scris de maria92

» Ce muzica va place?
Joi Mar 07, 2013 10:57 am Scris de marian011

» Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa
Lun Feb 11, 2013 11:14 am Scris de cristina34

» Stiati ca...?
Lun Ian 21, 2013 6:15 pm Scris de french79

» Devotionale
Dum Iun 24, 2012 12:38 pm Scris de Melaniuca

» NUMARUL FIAREI : 666
Dum Feb 05, 2012 2:04 pm Scris de petrut-sci7

» Prajitura cu branza
Sam Dec 24, 2011 7:47 pm Scris de Maria

» Cea mai frumoasa poza de vacanta de anul asta
Vin Dec 16, 2011 10:37 pm Scris de frz

» Avortul si implicatiile lui in viata sociala si spirituala!
Vin Sept 23, 2011 11:16 pm Scris de blaj dorina

» Cum ne mai imbracam
Vin Sept 23, 2011 11:01 pm Scris de blaj dorina

» Produse de machiaj
Vin Iul 22, 2011 7:04 pm Scris de adelina1234

» Cozonaci a la Diana
Sam Apr 23, 2011 9:30 am Scris de Maria

» Prioritati & Planificari
Dum Apr 03, 2011 11:13 pm Scris de blaj dorina

» Forum de mamici, Piticii
Dum Apr 03, 2011 10:31 pm Scris de brenda

» La multi ani Brenda !!!
Dum Apr 03, 2011 10:29 pm Scris de brenda

» Maini dibace
Mier Mar 30, 2011 11:26 pm Scris de Maria

» Ce mai gatim azi?
Mar Mar 29, 2011 10:19 pm Scris de brenda

Radio
radiocnm

radio cezareea
Radio Emanuel

Distribuiți | 

Tea Time Dear (3)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Urmatorul
AutorMesaj
cami
Incepator
Incepator

Varsta : 41

MesajSubiect: Tea Time Dear (3)   Lun Feb 16, 2009 1:03 pm

1*2

Buna ziua si din Capitala, e frig afara si sunt nori multi, dar e cald si bine in casa (mai ales ca nu trebuie sa iesim afara) hi O saptamana binecuvantata sa avem, cu mult soare in suflete!
Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 44

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Lun Feb 16, 2009 1:55 pm

yumi Poze nu reusesc sa pun,dar reteta o pot scrie.Eu iau dovlecei verzi,mai mari,ii spal,ii tai in 2,ii curat de interior{am un instrument special}ii sarez,un pic piper.Iau carne de vita,se poate folosi si de porc in combinatie cu vita,uneori eu combin si cu soia,o ceapa rasa,un morcov,patrunjel,marar,orez,1-2oua,un pic ul.ei masline,1lingura,se rade si interiorul dovleceilor,aproximativ 3 dovelecei,se amesteca bine,bine.Umplu dovlecei,daca ramane carne fac bile mici si dupa ce incep sa fiarba dovlecei le adaug.Mai torn un pic ulei de masline si in apa in care fierb dovlecei.DUPA ce au fiert ii pun intr-o tava iena,prepra cu 1-2linguri ulei,1-2ling faina,apa in care au fiert dovleceii,un sos,la care spre sf adaug sucul de la o lamaie si un ou.Nu prea stiu sa scriu retete ,dar sunt buni.
Sus In jos
cami
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Lun Feb 16, 2009 2:33 pm

mmmmmm ce bine suna! venim si noi la masa, ne primesti? ca azi ma doare f rau capul si vad eu ce incropesc de papa, la repezeala, mai avem si de ieri cate ceva, ca nu sunt in stare sa stau in picioare la bucatarie.
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

Varsta : 40

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Lun Feb 16, 2009 3:46 pm

Buna Cami....... chiar ca este bine sa nu trebuiasca sa iesi din casa si sa stai la caldura, nu?!?
Cami multa sanatate si bea ceva ceaiuri calde sa nu te prinda vreo raceala.
Nici eu nu trebuie sa ies neaparat.... ca stau cu Neria in casa si e tare bine. flowers

Nikita tare bine suna reteta ta :) in ce priveste pozele, daca le-ai facut si nu sti cum sa le pui trimite-mi-le mie pe mess si le pun eu kissing
pupici

Profilul Facebook al lui Bradean Diana
Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Lun Feb 16, 2009 5:04 pm

Mai intrebi cu maaaaaaare placere soare
Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Lun Feb 16, 2009 5:52 pm

Neria am sa ti trimit poze pe mess,zilele astea ,nu stiu sa pun poze
Sus In jos
Daniela
De-al casei
De-al casei

Varsta : 51

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Lun Feb 16, 2009 7:08 pm

Buna ziua tuturor !! In sfarsit am si eu un pic de timp sa "rasfoiesc" forumul si sa scriu cateva randuri intr-o zi foarte aglomerata la servici. Sper ca ati avut un weekend super si ca v-ati reincarcat bateriile pt o noua saptamana !! Noi am avut o sambata superba cu fratele de 80 ani, care este extrem de activ si amuzant pt varsta lui. O sa revin cu poze si retete cu ce am gatit !!!
Ne-a povestit cateva lucruri din tineretea lui plus un fapt interesant, despre criza economica prin care trece UK acum si despre care spunea ca au mai fost, in timp, crize ecomonice dar pt UK nici una atat de grava si de lunga !!! Sa ne ajute Dumnezeu in toate tarile, sa resistam si sa iesim biruitori pe calea Lui, care conteaza cel mai mult !
Sus In jos
cami
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Lun Feb 16, 2009 8:25 pm

Foarte frumos, Daniela! ma bucur ca ai avut o zi asa de frumoasa! astept cu interes retetele, sa am de unde ma inspira cand avem oaspeti din UK.

Un ceai cu multa lamaie si miere vrea cineva? ca am facut mult, sa fie coffe Sunt racita de cateva zile, ieri noapte a facut si juniorul febra si nu am mers la biserica dimineata, am ramas acasa cu el, a mers doar tati cu Alexandru, flacaul cel mare (are 5 ani jumate, bogdan va implini 3 in martie). Am avut amandoi o dimineata linistita. Dupa-amiaza avem grup de studiu la noi acasa, am inceput de cateva saptamani studiul cartii Ieremia si aseara tare frumos a fost, am vorbit despre pretul misiunii in timp de criza, cap. 16-20. Ce mi-a placut cel mai mult a fost faptul ca, vorbind despre vasul de lut in mana olarului (cap.181-10) sotul meu s-a gandit ca e frumos sa facem o activitate practica. Am avut acasa niste pachetele cu lut, le-am impartit celor prezenti (am fost 12) si in timp ce discutam despre lut, ce caracteristici are, despre olar, cum si cat lucreaza pana vasul e cum trebuie sa fie, despre poporul Israel - am modelat fiecare un mic vas de lut. A fost o seara binecuvantata in care am simtit din plin prezenta Domnului.
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mar Feb 17, 2009 12:00 pm

Buna dimineata dragele mele!!!

Nikita vreau sa iti spun ca Neria este numele fetitei mele mai mici, numele este Diana; scuze pentru inducerea in eroare datorita forumului. kissing

Cami la un ceai ma inscriu si eu... ca a cam inceput sa ma gadile in gat si ma tem sa nu ma pasca si pe mine vreo raceala. kissing Multa sanatate tie si la puiul scump!!!
Mi se pare o idee excelenta modul in care ati reusit sa ilustrati cu lut lectiunea pe care a-ti facut-o... exceptional..... cred ca nimic din ce se spune nu are un mai mare impact ca ceea ce poti viziualiza si lua cu tine acasa.

Daniela azi cum iti e la job? tot foarte aglomerata esti? Am vazut pozele cu bunatatile de sambata........ yam - yam......... vin si eu la tine la cina... bravo

Sa aveti o zi exceptionala alaturi de Domnul nostru!!!
pupici

Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mar Feb 17, 2009 1:05 pm

Buna fetelor vad ca acasa e frig,zapada,fruuumos,sa aveti parte de o zi calduroasa din toate celalate pdv.Neria draga,mi am dat seama,numele meu e nicoleta,dar Nikita imi place tare mult,de la Nichita stanescu,un regizor rus si un film,Ssi daca DZEU va face minunea de a avea inca un copil am sa-i pun numele Nikita.Cami ma stie pt ca suntem din acelasi oras,am facut parte din aceeasi biserica si tare m-am bucurat sa ne reintalnim
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mar Feb 17, 2009 1:16 pm

Nicoleta - Nikki te pup si daca tu vrei sa imi spui Neria, no worries...... credeam doar ca nu sti ca de fapt ma cheama Diana. flowers Deci si tu esti banatanca?!? dinti super.........
pupici dulci

Sus In jos
cami
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mar Feb 17, 2009 1:30 pm

Buna ziua tuturor! Va trimitem niste raze de soare din Bucuresti, ca azi avem din belsug. soare soare
Sanatate multa iti dorim, Diana, ai grija de tine!
Nico, veniti la vara in tara?
Daniela, unde ai postat pozele, ca eu nu le gasesc :-( Vreau si eu sa le vad.

Noi plecam acum la gradi dupa Alexandru si, fiindca e frumos afara, mai zabovim la plimbare, apoi ei la nani, eu la bucatarie.

O zi frumoasa cu Domnul Isus sa avem!
Va imbratisez cu drag!
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mar Feb 17, 2009 1:39 pm

Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mar Feb 17, 2009 1:40 pm

La vara nu prea,vreau sa mi fac ,cu ajutorul domnului operatia estetica si daca se poate sa mergem pe o insula,undeva aici,dar in martie 2010 da pt caexpira pasaportul Aneimaria.Fetelor va las, loveyou ma duc sa o iau pe Anamria si am pus deoparte o pereche de cizme suuuuuuuper la un pret suuuuper30 de euro de la 120,maro,lungi,de piele,faine,faine,asa am multumit Domnului ca le am gasit
Sus In jos
Daniela
De-al casei
De-al casei

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mar Feb 17, 2009 3:37 pm

Buna ziua !!!! Diana la servici azi a fost un pic mai relaxant, nu stiu cum v-a fi dupa masa ca acum e abia 12,15. Sper sa fie bine cu ajutorul Domnului !!

Cami pozele sunt asa : cand intri pe subiectul

La taifas cu voi si apoi ai prima rubrica
Tea Time Dear (3) apoi
Tea Time Dear (2)

Mai jos un pic este subiectul
Poze de langa casa mea !!!

Daca intri acolo si te duci pe pagina 3 (in dreapta sus sau jos ai numarul paginilor la subiectul pe care esti ) cred ca este prima postare, cu cateva poze, pusa de mine.

Pt fetele care sunt confuze, asa cum am fost si eu la inceput, cand "rasfoiesc" forumul, ca sa nu pierdeti notiunea paginilor pe care sunteti, intotdeauna puteti reveni foarte rapid la pagina initiala, daca va duceti in bara de sus unde scrie Forum Neria, Site Neria, Acasa, Portal ........etc si apasati pe ACASA, va v-a duce automat pe pagina principala, unde sunt toate subiectele si unde puteti vedea in dreapta la ce subiect si cine a postat ultima data ceva. Apoi daca intrati la un subiect principal, aveti din nou cateva sub- subiecte, unde la fel pot fi postari la mai multe si apare ultima postare in dreapta. In felul asta puteti intra in ordine la toate categoriile si sa nu pierdeti nimic din ce se posteaza si nici nu uitati unde ati intrat si unde nu.
Si de fiecare data pe pagina principala apare in dreapta sub-subiectul la care s-a postat la un subiect principal din prima pagina.
Stiu ca i-am spus toate astea prietenei mele care este inregistrata aici sun numele Daniela 3 , si care era foarte confuza cu "rasfoitul" pe forum. Sper sa fie de folos explicatia mea cuiva !!!
Sa aveti o zi superba in continuare !!!!
Sus In jos
cami
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mar Feb 17, 2009 4:22 pm

Multumesc tare mult pentru explicatii, Daniela! flowers incet-incet sper sa devin si eu ,,de-al casei" si sa gasesc usor tot ce caut.
O dupa-amiaza biencuvantata!

Nico, ce fain ca ti-ai gasit la reducere cizmele. Neaparat sa ni le arati si noua. Pupici pt bebita ta.
Sus In jos
AncaTanner
Incepator
Incepator

Varsta : 34

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mar Feb 17, 2009 6:53 pm

buna fetelor! am reaparut si eu dupa un weekend plin! ma bucur sa vad ca sunteti bine toate! sa aveti o saptamina usoara!
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mier Feb 18, 2009 10:21 am

Buna dimineata scumpele mele!!!

Sunteti gata pentru o noua zi?!? Am vrut sa va astept cu micul dejun si cu o cafeluta... dar se pare ca deocamdata photobucketul e under construction writer
Asa ca va servesc una virtuala din toate punctele de vedere. dinti
Cami, incet, incet o sa te prinzi ce si cum cu paginile si subiectele pe forum...... doar putin antrenament.... giveflowers
Anca bine ai revenit, abia asteptam sa ne povestesti cum a fost petrecerea sotului, daca la surprins si bineinteles asteptam pozeeeeeeee. woohoo

Nikita esti tare....... cizme inalte la doar 30 de euro......... si eu vreau......... sa vad poze bineinteles rad Te pupic si asteptam pozele si de la tine.
Daniela esti cea mai tare la explicatii!!!!!!!! Cred ca ori decate ori am vreo nelamurire la tine o sa apelez sa imi explici. Multumesc! bravo kissing
Azi la Deva e frig si nici un strop de soare dar eu tot va doresc o zi plina de caldura sufleteasca alaturi de Domnul si Mantuitorul nostru!!!!
pupici

Ultima editare efectuata de catre Neria in Mier Feb 18, 2009 1:25 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mier Feb 18, 2009 12:36 pm

Buna fetelor,si aici e frig si am plin de treaba,va doresc o zi suuuuper si multi kissing
Sus In jos
cami
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mier Feb 18, 2009 1:09 pm

Am terminat de baut cafeau, de raspuns la mailuri. Azi tati lucreaza de acasa, asa ca ma duc singura dupa Alexandru la gradi, nu mai trebuie sa il iau si pe Bogdan cu mine ca are cu cine sta, e frigggg afara si cerul cenusiu.
va doresc o zi frumoasa, cu mult soare in inimi, sa aveti spor in tot ce v-ati propus sa faceti.
Sus In jos
Daniela
De-al casei
De-al casei

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mier Feb 18, 2009 1:40 pm

Buna ziua tuturor !! Va doresc si eu o zi binecuvantata si plina de caldura sufleteasca ca nici la mine nu e cald !! Dimineata cand am venit la servici era soare si frumos dar acum este din nou inorat si intunecat !! Va servesc cu un cappucinno,cafeaua mea preferata.
Sus In jos
miha_forall
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 33

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mier Feb 18, 2009 1:40 pm

HEIIIIII Cami kissing kissing kissing

Mi-e dor de voi...
Fetele ea este prietena mea de care va povesteam.
Am citit ca va-ti simtit tare bine duminica la lectiade sudiu...cat as fi vrut sa fiu si eu acolo...imi lipsiti mult ,mult de tot.
Sus In jos
miha_forall
Femeie crestina
Femeie crestina

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mier Feb 18, 2009 1:42 pm

Daniela,ma alatur eu la un capuccino kissing

O zi minunata va doresc cu multa credinta .
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mier Feb 18, 2009 1:44 pm

Daniela, Miha va pupicesc si pe voi si ma bucur ca ati apucat sa ne dati buna dimineata!!!
Daniela hai ca iti dau si eu tie o ciocolata calda pe frigul asta!!!

pupici la toate fetele

Sus In jos
miha_forall
Femeie crestina
Femeie crestina

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mier Feb 18, 2009 1:49 pm

Iar eu va ofer o imbratisare calda,pentru ca sunteti alaturi de mine si de sufletul meu.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   

Sus In jos

Tea Time Dear (3)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 17Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Neria :: Forumul femeilor credincioase :: La taifas cu voi-
Mergi direct la: