Neria
Bine ati venit pe forum. Pentru a face parte din echipa noastra va rugam sa va logati.
Sa aveti o zi excelenta.

Neria

Forumul femeilor credincioase

Forum NeriaForum Neria  Site NeriaSite Neria  AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  InregistrareInregistrare  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Despre mine... Despre El... Despre noi... Nou!!!
Diana
Ultimele subiecte
» Tea Time Dear (3)
Mar Sept 03, 2013 12:46 pm Scris de Beatrice

» Produse cresterea sanilor
Mier Aug 21, 2013 1:00 pm Scris de cristina90

» Cu ce ati reusit sa scapati de acnee, sau macar sa mai ameliorati situatia?
Lun Iul 22, 2013 2:47 pm Scris de maria912

» Ce suplimente ati folosit pentru a slabi?
Vin Iul 05, 2013 1:50 pm Scris de maria92

» Ce muzica va place?
Joi Mar 07, 2013 10:57 am Scris de marian011

» Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa
Lun Feb 11, 2013 11:14 am Scris de cristina34

» Stiati ca...?
Lun Ian 21, 2013 6:15 pm Scris de french79

» Devotionale
Dum Iun 24, 2012 12:38 pm Scris de Melaniuca

» NUMARUL FIAREI : 666
Dum Feb 05, 2012 2:04 pm Scris de petrut-sci7

» Prajitura cu branza
Sam Dec 24, 2011 7:47 pm Scris de Maria

» Cea mai frumoasa poza de vacanta de anul asta
Vin Dec 16, 2011 10:37 pm Scris de frz

» Avortul si implicatiile lui in viata sociala si spirituala!
Vin Sept 23, 2011 11:16 pm Scris de blaj dorina

» Cum ne mai imbracam
Vin Sept 23, 2011 11:01 pm Scris de blaj dorina

» Produse de machiaj
Vin Iul 22, 2011 7:04 pm Scris de adelina1234

» Cozonaci a la Diana
Sam Apr 23, 2011 9:30 am Scris de Maria

» Prioritati & Planificari
Dum Apr 03, 2011 11:13 pm Scris de blaj dorina

» Forum de mamici, Piticii
Dum Apr 03, 2011 10:31 pm Scris de brenda

» La multi ani Brenda !!!
Dum Apr 03, 2011 10:29 pm Scris de brenda

» Maini dibace
Mier Mar 30, 2011 11:26 pm Scris de Maria

» Ce mai gatim azi?
Mar Mar 29, 2011 10:19 pm Scris de brenda

Radio
radiocnm

radio cezareea
Radio Emanuel

Distribuiți | 

Tea Time Dear (3)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Urmatorul
AutorMesaj
Neria
Admin Neria
Admin Neria

Varsta : 40

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Joi Feb 26, 2009 10:56 pm

Fetele sa aveti o seara si o noapte frumoasa!!!!
Eu ma retrag azi mai devreme.... ca am avut o saptamana plina de activitate...
Sa fiti iubite de Domnul!!! kissing
pupici

Profilul Facebook al lui Bradean Diana
Sus In jos
dana
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 60

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Joi Feb 26, 2009 10:57 pm

Domnul sa va binecuvanteze! kissing
Sus In jos
http://www.copilarieregasita.webs.com
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Vin Feb 27, 2009 9:36 am

Buna dimineata!!!

Nikita intrebai ieri ce si cum despre pasapoartele biometrice din Ro. Ma tot intrebam ce sa iti raspund, iar azi am gasit un articol online despre marele conflict pe care l-a creat punerea in circulatie a acestor pasapoarte: http://www.hotnews.ro/stiri-esential-5451165-dezbaterea-pasapoartelor-biometrice-bor-nou-episod-disputei-intre-patriarhul-daniel-mitropolitul-bartolomeu-anania.htm?cfnl=

Cine vine la o cafeluta fierbinte si aromata?!?

Va doresc o zi minunata!!!!
pupici

Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 44

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Vin Feb 27, 2009 11:51 am

Multumesc mult NERIA,draga.Fetelor o zi plina de binecuvantari si sa va bucurati de fiecare clipa kissing
Sus In jos
Daniela
De-al casei
De-al casei

Varsta : 51

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Vin Feb 27, 2009 12:28 pm

Buna ziua fetelor !!! Imbietoare cafeluta ta Diana !!! Vin intr-o fuga sa beau una si ma intorc !!!

Nikita draga, imi pare rau sa te dezamagesc dar nu am mai gasit bulbi de ghiocei ca este prea tarziu pt astia. Aici ghiocei infloresc la sfarsitul lui decembrie inceputul lui ianuarie deci se gasesc in magazine cred ca prin octombrie. Dar in locul lor ti-am cumparat rizomi de lacramioare care si astea sunt minunate si sper sa iti placa la fel de mult. Sotul meu mi-a spus ca e posibil totusi ca in alte magazine specializate sa se mai gaseasca si bulbi de ghiocei si daca o sa aiba drum pe la vreun magazin din asta, o sa cumpere el, daca nu cu ajutorul Domnului, anul asta incepand cu luna septembrie o sa incep sa urmaresc sa vad cand apar.

Diana ti-am cumparat asa cum ti-am promis si tie sosul ala pt noodles si il trimit azi !

Va doresc o zi minunata si un weekend binecuvantat cu odihna si bucurii. kissing
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Vin Feb 27, 2009 12:49 pm

Daniela te astept cu tot dragul la cafeluta si o sa ma asigur ca e numai buna de baut pe cand ajungi!!! kissing
In ce priveste sosul.... abia astept sa ajunga si sa il incercam... sunt sigura ca sa fie yam-yam... flowers

O zi splendida in continuare frumoase doamne si domnisoare!!!!
pupici

Sus In jos
cami
Incepator
Incepator

Varsta : 41

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Vin Feb 27, 2009 4:17 pm

Va salut si eu la amiaza, am facut o pauza de la bucatareala si, pana imi ,,incarc" fortele cu o bucata de prajitura cu branza dulce, am deschis si computerul sa vad ce mai faceti.
Noi suntem bine, cu treaba ca de obicei, copiii se joaca, nu i-am mai pus la nani azi. Nu cred ca maine sau duminica reusesc sa mai intru pe forum, cu musafirii si cu biserica, vom fi destul de ,,prinsi" dar recuperam de luni incolo. Va doresc un week-end binecuvantat, cu multa odihna si relaxare si cu muuuuuuuuuulta sanatate (Miha, sper ca te simti mai bine kissing ). Am gasit pe culinar o reteta de la o praji cu branza dulce, daca va plac astfel de dulciuri, e delicioasa prajitura si usor de facut. Cand prind o ,,fereastra" o sa scriu reteta. va imbratisam cu drag pe toate si sa ne auzim cu bine!
Sus In jos
Cornelia Filip
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Vin Feb 27, 2009 5:01 pm

Azi am avut program scurt, am venit repede acasa, am pregatit cina, vom fi impreuna toata familia extinsa. Mai am de facut ceva dulce, o inghetata poate..

Un final de saptamina binecuvintat, sa va bucurati de fiecare zi ! Si daca undeva careva este trista, sa ne amintim ca Dumnezeu este absolut intotdeauna Suveran si ca....si miine e o noua zi!! flowers flowers flowers flowers flowers flowers flowers flowers flowers

Ultima editare efectuata de catre Cornelia Filip in Dum Apr 26, 2009 8:45 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Vin Feb 27, 2009 6:23 pm

Daniela muuultumesc mmmuuulltt,din tot sufletul,imi plac tare lacrimioarele,ghiocei daca nu sunt si suntem bine la anu,cu voia domnului,oricum nu am cuvinte sa ti multumesc.Spor la reaba CORNELIA si sa va bucurati de partasie,de studiu,de seriile de evanghelizare.Cami sa aveti parte de un weekend plin de har si asteptam reteta flowers
Sus In jos
cami
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Sam Feb 28, 2009 2:10 am

Musafirii nostri mai intarzie putin, au avut un accident cand au plecat din Timisoara, au sunat acum ca au intrat in Bucuresti, asa ca am intrat pe forum sa va urez un somn linistit si odihnitor in continuare (e 1 si 10 min) si sa aveti parte de un we binecuvantat!
Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Sam Feb 28, 2009 11:38 am

BUNA FETELOR dragi,sa aveti parte de un weekend plin de bucurii sufletesti.Cami,DL sa ii aiba in paza pe cei de la CRISTOCENTRIC si la intoarcere.Eu am terminat aproape tot in bucatarie ,as mai avea haine de calcat,Anamaria inca doarme,si eu am intrat sa va salut.Cami am facut reteta de praji cu mere de la tine,sper sa mi reuseasca kissing flowers
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Dum Mar 01, 2009 11:37 am

Buna dimineata dragele mele!!!
Sa aveti o duminica plina de har si binecuvantare!!!!
Azi este ziua unei prietene foarte dragi inimii mele, asa ca....
LA Multi Ani, Lidia!!!! kissing
http://neria.forumhit.ro/urari-f11/la-multi-ani-lidia-t112.htm#2381

pupici la fete

Sus In jos
Daniela
De-al casei
De-al casei

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Dum Mar 01, 2009 8:16 pm

Primavara Binecuvantata !

Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Dum Mar 01, 2009 11:56 pm

Daniela multumim de urarile de martisor!!!

Azi imi iau libertatea sa va fac si eu o mica urare!!

pupici

Sus In jos
miha_forall
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 33

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Lun Mar 02, 2009 1:11 am

Va trimit si eu un martisor pt voi ,dragele mele prietene. kissing

Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Lun Mar 02, 2009 5:54 pm

Dragele mele va pup pe fuga si imi cer scuze ca azi nu am putut sa stau mai mult cu voi. kissing
Dania nu mi-a mers azi la gradi, s-a plans de dimineata ca o doare capul, gatul si burtica.... ca mai apoi sa imi faca si febra.... acum doarme, si o asteptam pe pediatra sa vina sa o consulte si daca e cazul sa ne dea tratament.. :(((
Va doresc o zi splendida in continuare!!!!
pupici

Sus In jos
miha_forall
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 33

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mar Mar 03, 2009 2:00 am

Sanatate multa ii dorim Daniei.Si ca sa se mai inveseleasca ii trimitem ceva cu mult drag:
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mar Mar 03, 2009 11:50 am

Buna dimineata dragele mele!!!!

cine vina la o cafleuta alaturi de mine?!?

eu sunt deja la a doua cafea, dupa noaptea pe care am avut-o... dar nu-i bai viata merge inainte si cata vreme Dania se simte mai bine eu ma mentin la linia de plutire. flowers
Sa aveti o zi splendida!!!
pupici

Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mar Mar 03, 2009 1:33 pm

BUNA,sa aveti o luna buna,o zi plina de soare,sa simtiti binecuv in suflet.Neria,draga multa sanatatept scumpiica Dania,si pe tine sa te intareasca DL.Noi am avut ,sa zic asa,mini vacanta,ieri a fost prima zi de intrare in post,lunea curata si a fost mare sarbatoare,toate magazinele inchise,nimeni nu a lucrat,cu exceptia brutariilor,care fac o paine speciala,lagana,nu stiu sa o traduc,deci si eu am lucrat,afost o zi obositoare,dar am petrecut si clipe frumoase toti trei. flowers
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mar Mar 03, 2009 7:43 pm

Chiar Niki voi cand sarbatoriti Pastele anul asta? sau anul asta il sarbatorim deodata?!?

Ma bucur mult ca ati putut sa petreceti timp impreuna ca si familie... sunt foarte pretioase momentele astea. flowers
pupici

Sus In jos
dana
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 60

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mier Mar 04, 2009 7:57 am

O zi biecuvantata va doresc! Spor la lucru, dar mai ales pace in suflet! flowers
Sus In jos
http://www.copilarieregasita.webs.com
cami
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mier Mar 04, 2009 12:25 pm

va salut si eu! am citit ce ati postat zilele trecute, insa nu am reusit sa scriu. Noi suntem bine, duminica au plecat musafirii din Timisoara si ieri dimineata a venit la noi o familie din Oradea, lucreaza cu sotul meu la fundatie. Luni a trecut f repede, cu curatenie, cumparaturi, gatit, ieri cu musafirii acasa toata ziua, aseara a venit o alta familie din biserica noastra, prieteni si cu noi si cu musafirii si am luat toti cina impreuna (ce frumos lucreaza Dumnezeu, cum ne aduna laolalta) . Astazi au mers la birou, lucreaza acolo, ieri au lucrat de acasa. Asa ca am putin timp de ,,respiro", am baut cafeaua, am stat cu Bogdan putin la tom si jerry, ne imbracam sa mergem dupa niste carnita, vreau sa fac pe seara o lasagna. La 7 avem repetitie la cor, sper sa ajung si acolo. Va pupam pe toate, sa aveti o zi minunata cu spor in tot ce faceti! Sanatate multa le dorim Dariei si lui Albert (Miha, cum mai sunteti? )
Domnul sa fie cu noi cu toti!
Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mier Mar 04, 2009 1:01 pm

Buna ,fetelor,o zi frumoasa.Neria ,noi Pastele il sarbatorim ca si in tara dupa calendarul ortodox,biserica unde mergem noi e evanghelica,e mai aproape de noi,e chiar la poalele Acropolelui,ne avantajeaza ca si distanta,pt ca aici distanta e o problema,putem merge si cu metrou,si cu autobuzul,dar mergem si cu masina,cu toate ca loc de parcare cam greu gasim,ca sa o ducem la parking de fiecare data nu merge,desi am platit si amenda pt parcare neregulamentara(asta face parte din rutina aici)Romani de aici au format biserica lor,una baptista(cam departe de noi)a carui cladire o cumpara acum si efortul funanciar pe care il fac e mare si una penticostala(si asta e departe de noi)iar mie imi place tare mult pastorul si cuv de aici,si sotul meu intelege tare bine predica(mai bine decat in lb rom).Cami cum mai e mama ta?Cum au fost clipele de partasie cu cei de la Cristocentric.Multi kissing kissing kissing fetelor,am un munte de haine la calcat.
Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mier Mar 04, 2009 6:24 pm

Daniela am primit azi bulbi,inca o data multumesc thanks
Sus In jos
Daniela
De-al casei
De-al casei

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   Mier Mar 04, 2009 6:52 pm

Buna ziua tuturor ! kissing

Nikita ma bucur mult ca a ajuns plicul cu bulbi, sper sa se prinda si sa iti iasa niste lacramioare frumoase si parfumate care sa te incante de acum inainte in fiecare an !!! kissing

Cami este super ceea ce faceti voi acolo si partasia crestina pe care o aveti, Domnul sa va binecuvanteze ! kissing

Dana multumim pt urari !!!!! Am citit rapid dimineata ce ai scris si sa stii ca am avut un spor grozav astazi la servici ! kissing

Va doresc o seara minunata cu Domnul ! pace
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Tea Time Dear (3)   

Sus In jos

Tea Time Dear (3)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 17Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Neria :: Forumul femeilor credincioase :: La taifas cu voi-
Mergi direct la: