Neria
Bine ati venit pe forum. Pentru a face parte din echipa noastra va rugam sa va logati.
Sa aveti o zi excelenta.

Neria

Forumul femeilor credincioase

Forum NeriaForum Neria  Site NeriaSite Neria  AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  InregistrareInregistrare  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Despre mine... Despre El... Despre noi... Nou!!!
Diana
Ultimele subiecte
» Tea Time Dear (3)
Mar Sept 03, 2013 12:46 pm Scris de Beatrice

» Produse cresterea sanilor
Mier Aug 21, 2013 1:00 pm Scris de cristina90

» Cu ce ati reusit sa scapati de acnee, sau macar sa mai ameliorati situatia?
Lun Iul 22, 2013 2:47 pm Scris de maria912

» Ce suplimente ati folosit pentru a slabi?
Vin Iul 05, 2013 1:50 pm Scris de maria92

» Ce muzica va place?
Joi Mar 07, 2013 10:57 am Scris de marian011

» Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa
Lun Feb 11, 2013 11:14 am Scris de cristina34

» Stiati ca...?
Lun Ian 21, 2013 6:15 pm Scris de french79

» Devotionale
Dum Iun 24, 2012 12:38 pm Scris de Melaniuca

» NUMARUL FIAREI : 666
Dum Feb 05, 2012 2:04 pm Scris de petrut-sci7

» Prajitura cu branza
Sam Dec 24, 2011 7:47 pm Scris de Maria

» Cea mai frumoasa poza de vacanta de anul asta
Vin Dec 16, 2011 10:37 pm Scris de frz

» Avortul si implicatiile lui in viata sociala si spirituala!
Vin Sept 23, 2011 11:16 pm Scris de blaj dorina

» Cum ne mai imbracam
Vin Sept 23, 2011 11:01 pm Scris de blaj dorina

» Produse de machiaj
Vin Iul 22, 2011 7:04 pm Scris de adelina1234

» Cozonaci a la Diana
Sam Apr 23, 2011 9:30 am Scris de Maria

» Prioritati & Planificari
Dum Apr 03, 2011 11:13 pm Scris de blaj dorina

» Forum de mamici, Piticii
Dum Apr 03, 2011 10:31 pm Scris de brenda

» La multi ani Brenda !!!
Dum Apr 03, 2011 10:29 pm Scris de brenda

» Maini dibace
Mier Mar 30, 2011 11:26 pm Scris de Maria

» Ce mai gatim azi?
Mar Mar 29, 2011 10:19 pm Scris de brenda

Radio
radiocnm

radio cezareea
Radio Emanuel

Distribuiți | 

Bucurii de zi cu zi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Beatrice
Webmaster
Webmaster

Varsta : 42

MesajSubiect: Bucurii de zi cu zi   Lun Feb 04, 2008 2:50 pm

Azi m-am bucurat ca am reusit sa termin de facut tot ce mi-am propus, voi iesi cu copilul afara, apoi ma voi duce la serviciu si gata, ziua este realizata.
Sus In jos
http://www.beatricedesign.ro
Neria
Admin Neria
Admin Neria

Varsta : 40

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Lun Feb 04, 2008 4:35 pm

Ce bine de tine ca esti foarte organizata si iti iasa tot ce iti porpui.

Profilul Facebook al lui Bradean Diana
Sus In jos
Beatrice
Webmaster
Webmaster

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Lun Feb 04, 2008 5:00 pm

Pai na, fac rapid tot ca altfel pierd minute pretioase.

Doramo
Incepator
Incepator

Varsta : 36

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Joi Feb 07, 2008 12:40 pm

Si cum de ai timp pentru toate treburile??????
Ca mie uneori nu-mi ajung 24 de ore ?
Sus In jos
Beatrice
Webmaster
Webmaster

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Joi Feb 07, 2008 12:44 pm

Ramonel, pai am incotro? Imi fac programul in functie de ce am de facut.

Spre exemplu: Dimineata sta nitel pe forumuri sa pun treburile la punct, apoi acuma ma apuc sa gatesc, la 1 imi vine cineva, apoi la ora 3 plec la tuns, apoi ma duc la serviciu...

Intre timp, am facut curat, am spalat pe jos, o sa pun si o masina de rufe. Planul este simplu... Si cred ca daca e sa o iau asa, fac mult mai multe chestii intr-o zi decat imi amintesc acuma....

kissing

Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Mier Feb 13, 2008 9:07 pm

Ce ma bucur sa vad ca avem si bucurii in viata asta asa de posomorata uneori.
Sa faca Domnul sa fie cat mai multe bucuriile si cat mai putine necazurile!!!

Sus In jos
Cornelia Filip
Incepator
Incepator

Varsta : 51

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Joi Feb 14, 2008 7:58 pm

Draga Neria,
am sentimentl ca nu ai o stare foarte buna.
a, stai, acuma vad ca ai scris aseara.
asa sa fie cum spui: mai multe bucurii decit necazuri, dar vezi tu, nu avem masura nici pentru una nici pentru alta.
totul e in sufletul si duhul nostru.
si numai Domnul stie masura, cind le ingaduie pe una sau alta.
si cum rugaciunea schimba totul, Domnul sa ni le asculte! kissing
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Joi Feb 14, 2008 8:14 pm

Cornelia sunt putin daramata din cauza situatiei din familia lui Sergiu, dar oricum cred ca ar trebui sa fim bucuroase in fiecare zi ca a rasarit soarele inca o data pentru noi. Ca suntem sanatoase si ne putem ridica din pat, ca avem o familie care ne iubeste si ne sprijineste si mai ales ca avem un Domn etern care vegheaza in permanenta asupra noastra. ❤

Sus In jos
Cornelia Filip
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Joi Feb 14, 2008 8:19 pm

asa este Diana.
Domnul sa fie cu tine. si cu toata casa ta. sa va intareasca pe fiecare!
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Joi Feb 14, 2008 8:21 pm

Multumim la fel Cornelia!!!!! flowers

Sus In jos
Dorina
Bine ai venit!
Bine ai venit!

Varsta : 53

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Lun Feb 18, 2008 12:49 am

Draga Cornelia,tu ai asa multa suferinta in corpul tau dar reusesti sa fii optimista ,D-l sa te binecuvinteze cu multa sanatate.Esti asa o mare incurajare pentru mine.Ai asa o frumoasa familie ,santeti binecuvantati de Dumnezeu cu copii frumosi.Am citit saptamana asta ce ati scris fiecare dar nu prea am avut timp si mai ales putere sa scriu .Nu m-am simtit foarte bine si am fost putin descurajata,mi se fac sedinte de acupunctura, tratament pe baza de plante,masaj pentru durerea de coloana,durere care se incapatineaza sa nu ma lase...dar ma stradui sa merg mai departe , Domnul stie care-i masura pentru mine.El da durere,alinare,incercari dar si bucurii,azi dupa biserica am fost la parintii mei la masa ,au implinit 51 de ani de caznicie,asa ca am fost sa-i sarbatorim si sa multumim Domnului pentru ca-i asa un mare DAR din partea Lui ca-i mai avem printre noi ,ca-s sanatosi , ca-i stiu aproape si mai ales ca stiu cat se roaga si ei pentru fiecare dintre noi.Asa ca,Tatal nostru drag sa vegheze asupra noastra si mai departe,sa ne dea tot ce stie El ca avem trebuinta.Sa aveti o noapte linistita si o saptamana binecuvantata! kissing
Sus In jos
Daniela
De-al casei
De-al casei

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Lun Feb 18, 2008 3:21 pm

Draga Dorina am citit despre suferita ta cu spatele. Daca doresti iti poti trimite niste pastile numite Alive pe care le am din America (nici aici nu se gasesc).Sotul meu are probleme foarte mari cu spatele si cand are crize de nu poate merge nici pana la toaleta apeleaza la aceste pastile si in cateva zile este refacut si se poate duce la servici. Sunt foarte puternice si la el are efect. Sunt anti-inflamatoare si lucreaza si pt durere. Sa imi trimiti adresa ta si cum o primesc cum iti pun la posta intr-un plic cateva. Mi-am adus aminte ca ii pot trimite din astea si Dianei care si ea spunea ca are probleme cu spatele. Ei ii spusesem despre niste vitamine dar acum am realizat si mi-am adus aminte despre aceste pastilute. Adresa mea de email este danaestaicu@yahoo.co.uk pt ca sa imi trimiti adresa ta. Ma rog ca Domnul sa va aline durerile !!!
Sus In jos
Dorina
Bine ai venit!
Bine ai venit!

Varsta : 53

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Lun Feb 18, 2008 5:03 pm

Buna mea Daniela,iti multumesc tare frumos pentru grija ta,si-mi pare rau ca si sotul tau se confrunta cu aceste dureri crunte de coloana,D-l sa-i dea sanatate.In ce priveste medicamentele,o voi ruga pe sora mea care e stabilita in America sa-mi trimita ea,mi-am amintit in timp ce citeam randurile de la tine ca anul trecut fiind la ea pentru catava vreme am luat pastile Alive si mi-a cedat durerea putin, asa ca o voi ruga pe ea sa-mi trimita, nu te cheltui tu.Aici am luat multe antiinflamatoare,mi s-a facut infiltratie in coloana si am facut si tratament injectabil, dar...sunt totusi bucuroasa ca nu mai simt durere in picior,durerea a ramas doar pe coloana,dar sper ca va trece si asta cumva sau ma voi obisnui cu ea acceptand si crezand ce scrie in Romani8:28.Multumesc din nou pentru grija ta,D-l sa-ti binecuvinteze casa,chiar daca nu e chiar casa ta "de vis",eu cred ca atunci cand D-l va crede de cuviinta o vei avea si pe aceea!Zi frumoasa pentru toate!
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Lun Feb 18, 2008 6:13 pm

Dorina multa sanatate!!
Si mai ales casnicie binecuvantata si fericita in continuare parintilor tai.
E fantastic sa vezi cupluri care dupa 50 si de ani de convietuire sunt tot impreuna si se iubesc ca la inceput.
pupici

Sus In jos
Daniela
De-al casei
De-al casei

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Lun Feb 18, 2008 6:40 pm

Draga Dorina, ma bucur ca ai de unde sa faci rost de acest medicament si daca tot ai sora in America iti v-a fi usor sa iei si niste vitamine despre care am citit pe intenet si pe care eu le-am cumparat pt sotul si tatal meu si din care am luat chiar si eu. Eu am o problema la piciorul drept care de 7 ani ma doare in incheietura soldului pe partea interna, in spate si durerea coboara pe nerv spre genunchi si la genunchi dar pe partea din spate.Probabil ca tot de undeva de la coloana este un nerv sciatic. Nu este o durere foarte mare decat foarte rar si mai ales noaptea ma trezeste dar m-am obisnuit cu ea si nu prea am facut nimic in mod special ca sa imi treaca. Dar am descoperit aceste vitamine si la tatal meu si la sotul meu au avut efect ca le-au ameliorat durerile. Acum trebuie sa comand din nou si din astea i-am promis si Dianei ca ii voi trimite. Iti dau website-ul mai jos sa citesti despre ele. Sunt vitamine care lucreaza pe traiectul nervilor in organism acolo unde este un deficit si o problema. Eu le-am folosit pe cele din dreapta Multi-B:
http://www.benfotiamine.net/
Iar aici sunt niste marturii ale celor care au utilizat aceste vitamine:
http://www.benfotiamine.org/testimonials.htm
Daca nu intelegi totul sa imi spui si le voi traduce.
Sus In jos
miha_forall
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 33

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Vin Mar 21, 2008 12:08 am

eu astazi m-am bucurat ca am iesit cu cu copilasul afra ca a fost mai cald si am stat mai mult.
Sus In jos
florentina pop
Bine ai venit!
Bine ai venit!

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Mier Apr 16, 2008 11:36 am

Fineas, pustiul nostru, aproape zilnic ne zice câte una, de ne bucură:
http://jurnalulflorentinei.wordpress.com/2008/04/16/speciile-prafului/

Numai bine, doamnelor!
Sus In jos
Beatrice
Webmaster
Webmaster

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Mar Sept 23, 2008 12:21 am

Florentina, frumos blog ai. L-am vazut! kissing

Daniela
De-al casei
De-al casei

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Dum Oct 19, 2008 1:16 am

Pentru ca duminica trecuta am avut botez la biserica si a fost minunat atasez cateva poze de la eveniment:
Poate ca ar fi fain un subiect de genul Activitati din viata adunarii mele !!! in care ne putem inspira din activitatile altor adunari si aplica in adunarile din care facem parte fiecare

Cuplul care au incheiat legamant cu Domnul, in apa botezului, si care urmeaza ca in decembrie sa incheie legamant intre ei, pe viata, inaintea Domnului, prin casatorie:

Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Lun Oct 27, 2008 2:22 pm

Minunate poze Daniela, dar la voi nu se boteaza imbracati in alb ca la noi in Romania?!?

Doar ei 2 au fost botezati sau ati avut mai multe persoane?

Superb eveniment in orice caz.... kissing pace

Sus In jos
Daniela
De-al casei
De-al casei

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Lun Oct 27, 2008 4:06 pm

Au fost doar cei 2 din poze si ai sa fii uimita, dar asa e aici, nu se cere costumatie alba speciala pt botez. Si daca stam sa ne gandim nici nu cred ca este o cerinta biblica ca la botez sa fii mbracat in alb. Filip cand s-a dat jos din car sa fie botezat dupa ce a auzit cuvantul si a crezut nu cred ca a fost imbracat in alb. Stiu ca este ciudat, si mie mi s-au parut multe lucruri ciudate aici, dar cand m-am gandit am realizat ca sunt normale. Inca un lucru diferit a fost faptul ca la adunare oamenii vin imbracati normal si ma refer aici in mod special la femei care nu sunt obligate sa vina in fusta si nici sa poarte batic pe cap. Daca ne gandim ca cerinta ca femeile sa poarte fusta este un lucru mai mult decat necesar in Romania ce ne vom face cu barbatii Scotieni care ar trebui sa poarte pantaloni cand se pocaiesc deoarece ei poarta fuste sau ce ne facem cu cei care se pocaiesc din tarile arabe? si Africa ii obligam sa isi schimbe portul ca s-au pocait si noi avem un anumit standard in ceea ce priveste imbracamintea?
Deci aici ideea este ca vii imbracat asa cum te-a chemat Domnul (normal in limita bunului simt). Si barbatii vin uneori in blugi, sau vara cand este cald in pantaloni mai scurti trei sferturi sau pana la genunchi. Avem frati si surori in adunare care calatoresc cate doua ore sa ajunga la ora 11 la biserica, cand calatoresti atat ai nevoie sa fii cat mai comod imbracat mai ales cand vii cu mijloace de transport in comun. Avem surori care slujesc in fiecare duminica si pregatesc pranzul si stau in continuare si la serviciul de seara si ieri chiar una ditre ele dupa ce a terminat cu stransul se intinsese pe o banca sa se odihneasca. Pt ca demisoulul este in renovare suntem nevoiti sa mancam in biserica si ieri ma uitam ca erau grupuri grupulete fiecare cu farfuria cu mancare in mana si era atat de relaxant; ma gandeam la descrierile din Biblie cand cei care credeau se adunau si il slaveau pe Dumnezeu, si mancau impreuna si aveau diferite activitati indiferent de conditii, imbracaminte si pozitie sociala.
Sus In jos
Daniela
De-al casei
De-al casei

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Lun Ian 19, 2009 2:44 pm

Dragele mele sunt bucuroasa ca de ieri sunt contabila oficiala in biserica din care facem parte, Chiswick Baptist Church si sunt bucuroasa si ca sora mea este insarcinata in 2 luni.

Rugati-va va rog sa imi indeplinesc misiunea incredintata conform voii Domnului si pt sora mea sa fie sanatoasa si sa aiba un bebel copilas sanatos. Multumesc !
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Lun Ian 19, 2009 2:55 pm

Daniela draga mea sa iti inmulteasca Domnul Isus bucuriile! In ce priveste slujirea ta sunt 100% sigura ca o vei face cu toata constiinciozitatea si cu credinciosia pe care stiu ca le pretuiesti.

In ce o priveste pe sora ta....... ne rugam sa ii dea Domnul Isus o sarcina plina de clipe minunate si mai ales o nastere usoara si un bb frumos, cuminte, mancacios si scump!!!
pupici

Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 44

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Joi Ian 29, 2009 5:58 pm

Bucurie am cand ma pot trezi in fiecare dimineata ca sa fac cafeaua ,sa pregatesc pt servici sotul si sa o trzesc pe fetita pt gradinita,bucurie e fiecare clipa daruita de Dzeu alaturi de ei,bucurie e fiecare activitate casnica pe care o pot face.
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   Vin Ian 30, 2009 4:19 pm

Nikita cat de frumos ai pus in cuvinte cateva din lucrurile pentru care nu ajungem intotdeauna sa fim recunoscatori si bucurosi, ci le luam ca pe ceva ce ni se cuvine.... desi nu e asa ca daca ar fi dupa ce meritam nu ar trebui sa primim nici macar aerul pe care il respiram. kissing
Invata-ne Doamne sa iti multumim mai des pentru lucrurile de zi cu zi!!!!

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Bucurii de zi cu zi   

Sus In jos

Bucurii de zi cu zi
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Neria :: Forumul femeilor credincioase :: Despre tine, despre noi-
Mergi direct la: