Neria
Bine ati venit pe forum. Pentru a face parte din echipa noastra va rugam sa va logati.
Sa aveti o zi excelenta.

Neria

Forumul femeilor credincioase

Forum NeriaForum Neria  Site NeriaSite Neria  AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  InregistrareInregistrare  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Despre mine... Despre El... Despre noi... Nou!!!
Diana
Ultimele subiecte
» Tea Time Dear (3)
Mar Sept 03, 2013 12:46 pm Scris de Beatrice

» Produse cresterea sanilor
Mier Aug 21, 2013 1:00 pm Scris de cristina90

» Cu ce ati reusit sa scapati de acnee, sau macar sa mai ameliorati situatia?
Lun Iul 22, 2013 2:47 pm Scris de maria912

» Ce suplimente ati folosit pentru a slabi?
Vin Iul 05, 2013 1:50 pm Scris de maria92

» Ce muzica va place?
Joi Mar 07, 2013 10:57 am Scris de marian011

» Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa
Lun Feb 11, 2013 11:14 am Scris de cristina34

» Stiati ca...?
Lun Ian 21, 2013 6:15 pm Scris de french79

» Devotionale
Dum Iun 24, 2012 12:38 pm Scris de Melaniuca

» NUMARUL FIAREI : 666
Dum Feb 05, 2012 2:04 pm Scris de petrut-sci7

» Prajitura cu branza
Sam Dec 24, 2011 7:47 pm Scris de Maria

» Cea mai frumoasa poza de vacanta de anul asta
Vin Dec 16, 2011 10:37 pm Scris de frz

» Avortul si implicatiile lui in viata sociala si spirituala!
Vin Sept 23, 2011 11:16 pm Scris de blaj dorina

» Cum ne mai imbracam
Vin Sept 23, 2011 11:01 pm Scris de blaj dorina

» Produse de machiaj
Vin Iul 22, 2011 7:04 pm Scris de adelina1234

» Cozonaci a la Diana
Sam Apr 23, 2011 9:30 am Scris de Maria

» Prioritati & Planificari
Dum Apr 03, 2011 11:13 pm Scris de blaj dorina

» Forum de mamici, Piticii
Dum Apr 03, 2011 10:31 pm Scris de brenda

» La multi ani Brenda !!!
Dum Apr 03, 2011 10:29 pm Scris de brenda

» Maini dibace
Mier Mar 30, 2011 11:26 pm Scris de Maria

» Ce mai gatim azi?
Mar Mar 29, 2011 10:19 pm Scris de brenda

Radio
radiocnm

radio cezareea
Radio Emanuel

Distribuiți | 

Schimbari de look

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Beatrice
Webmaster
Webmaster

Varsta : 42

MesajSubiect: Schimbari de look   Vin Feb 22, 2008 12:04 pm

Cum mi-am aranjat parul, cum m-am tuns, idei de ingrijire, aici...

http://www.beatricedesign.ro
Daniela
De-al casei
De-al casei

Varsta : 52

MesajSubiect: Re: Schimbari de look   Vin Feb 22, 2008 3:28 pm

Minunata ideea ta Bea, pt ca in general ideea femeilor crestine este ca odata ce l-am acceptat pe Domnul in viata noastra trebuie sa renuntam la a mai fi femei si a avea grija de aspectul nostru exterior.
Ma gandesc de multe ori cum trebuie sa fi fost pt acele femei care efectiv trebuiau sa se ingrijeasca fizic un an de zile ca apoi sa apara in fata sotului desavarsite in frumusete.
Estera 2:12
Fiecare fată se ducea la rîndul ei la împăratul Ahașveroș, după ce timp de douăsprezece luni împlinea ce era poruncit femeilor. În timpul acesta, aveau grijă să se gătească, ungîndu-se șase luni cu untdelemn de mirt, și șase luni cu miresme de mirozne femeiești.

Sa va spun o gluma citita multi ani in urma cand inca erau cozi pe timpul comunismului:
La un rand la alimentara cateva femei incep o discutie depsre produsele cosmetice la care o femeie cu un aspect neingrijit incepe sa se laude ca ea nu folosete creme de fata si nici un produs cosmetic la care o alta femeie modesta dar foarte ingrijita ii raspune : Se vede, se vede.
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

Varsta : 40

MesajSubiect: Re: Schimbari de look   Vin Feb 22, 2008 4:05 pm

Ce tare e faza Daniela... rad

Profilul Facebook al lui Bradean Diana
Sus In jos
Beatrice
Webmaster
Webmaster

MesajSubiect: Re: Schimbari de look   Lun Feb 25, 2008 11:28 am

Si eu il tund in layere mereu si scurt. L-am avut foarte lung dar nu mai era chip sa-l tin asa, ca imi si cadea si acuma scurt ma simt asa de bine cu el, de numa...
Eu folosesc sampon Pantene si un tratament de par si apoi balsam. Tratamentul il folosesc mai rar...

Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Schimbari de look   Lun Feb 25, 2008 12:22 pm

Vai ce coconata si frumoasa esti doamna!!!!!!! flowers

Sus In jos
Daniela
De-al casei
De-al casei

MesajSubiect: Re: Schimbari de look   Lun Feb 25, 2008 5:07 pm

Culoarea mea este la fel ca cea din poza (am sa imi fac o poza dar nu stiu cand).
In mod normal ma vopsesc cu aceeasi nuanta cu a parului meu natural ceea ce inseamna ca prea mare diferenta nu se vede. Dupa cea am incercat diverse nuante deschise la culoare, de la culoarea berii pana la nuante de roscat si nu pot sa spun ca nu mi-au placut, m-am oprit de vreun an si ceva la culoarea mea naturala care este brunet inchis. Nu imi placea cand imi crestea parul de 1-2 cm si se vedea diferenta de culare prea mare , asa abia se observa cand creste si asta doar pt ca se vad si firele albe. Ca balsam nu folosesc nimic ci la cateva luni imi fac masca la par intr-o zi de sambata cand stau acasa ca sa o pot tine cateva ore pe par. Masca o fac dintr-un galbenus de ou cu o lingurita de ulei de masline, cateva picaturi de ulei de ricin si cateva picaturi de suc de lamaie. Le amestec bine si ma dau la radacina parului la fel ca atunci cand ma vopsesc apoi imi pieptam parul cu un pieptene foarte far si il acoper cu o punga si apoi cu un prosop. Cand il spal intai il clatesc cu apa un pic mai calda decat de obicei si apoi folosesc din nou un galbenus de ou pe post de sampon; il masez bine cu aceleasi miscari ca la sampon si apoi il clatesc din nou. Nu folosesc sampon sau alt produs dupa masca asta pt par. Apoi il spal normal a doua sau a treia zi si apoi cum obisnuiesc de obicei sa il spal, o zi da si una nu. Uneori folosesc spuma de par dupa ce il spal dar nu intotdeauna si la fel de rar fixativ. De obicei il tin tuns foarte scurt fiind foarte usor de intretinut, am avut multi ani parul lung si mi-a ajuns deorece fiind foarte des se usca foarte greu cand il spalam, si folosesc spuma sau fixativ cand creste si nu mai sta cum imi place mie pana ajung din nou sa il tund. In rest sampoane dupa inspiratia de moment cand vreau sa cumpar. Am si o preferinta totusi este gama Treseme de la care folosesc spuma si samponul iar cand ma satur de sampon il mai folosesc pe cel care il foloseste sotul meu de la Herbal Essences sau imi cumpar ce imi place pe moment. Acum am un sampon de la Timotei care este maro- auriu la culoare si pe care scrie ca este bun pt persoane cu parul brunet sau vopsit brunet. Este foarte fain.
Sus In jos
Beatrice
Webmaster
Webmaster

MesajSubiect: Re: Schimbari de look   Lun Feb 25, 2008 10:19 pm

Diana, noroc cu tantii de ma tunsa si ma aranja... ca altfel... lol!

Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Schimbari de look   Lun Feb 25, 2008 11:01 pm

Fetele ce sfaturi puteti sa imi dati de tratament impotriva caderii parului si impotriva ungerii lui foarte rapide?
Eu de cand am nascut pierd la par en-gros, imi cade in nestire, si ma tem ca o sa raman cheala curand, daca o tin tot in ritmul asta.
Please, help me....... :roll:

Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Schimbari de look   Mar Feb 26, 2008 12:41 am

Cornelia kissing si multumesc pentru sfat.
Asa e si la mine tot a doua zi trebuie sa il spal ca altfel nu pot iesi din casa, asa de murdar si lipit de crestet imi arata.

Sus In jos
Daniela
De-al casei
De-al casei

MesajSubiect: Re: Schimbari de look   Mar Feb 26, 2008 5:19 pm

Draga Diana, pt problema ta cu parul poti incerca masca de par care am scris-o mai sus.
Pt ce este buna: uleiul de ricin este pt crestere si sa il indeseasca, pun si ulei de masline sau ulei simplu din florea soarelului pt ca ar trebui sa pun prea mult ulei de ricin si nu am chiar atat de mult si suplimentez. Aici nu se gaseste ulei de ricin si nu am de unde cumpara asa ca fac economie. In tara puneam cam 2 lingurite de ulei de ricin la un galbenus de ou si cam jumate de lingurita de suc de lamaie. Galbenusul de ou se poate folosi in loc de sampon tot timpul pt cine doreste, spala parul in mod minunat. Se foloseste in combinatie in aceasta masca deoarece are efect de spalare cand se clateste parul. Eu odata nu am tinut cont de asta si in loc de alt galbenus pt spalat am folosit sampon si dupa ce mi s-a uscat parul arata de parca imi turnasem un litru de ulei pe par si a trebuit sa il spal din nou, de data asta cu galbenusul !!!!
Sucul de lamaie ajuta pielea capului sa reglementeze secretia de sebum care face ca parul sa arate gras tot timpul.
Iar intern pt mineralizare este foarte bun sucul de morcovi in combinatie cu suc de mere si de portocale; daca poti sa iti faci cate un pahar pe zi sau macar la 2 zile timp de 2-3 luni si apoi sa continui dar mai rar.
In acelasi timp incearca sa gasesti un sampon care sa nu fie pt utilizare zilnica (am observat ca sunt in asa fel facute de parca in mod special ti se ingrasa parul ca sa il speli zilnic), pt ca spalatul prea des curatind pielea capului, o forteaza sa produca din ce in ce mai mult sebum care este protectia naturala pt firele de par, de aceea parul trebuie pieptanat destul de des pe parcursul zilei ca sebumul sa se distribuie uniform pe firele de par , sa le "hraneasca" cu alte cuvinte si sa le dea stralucirea naturala. Sa iti piepteni parul in toate directiile , sa tii capul aplecat si sa il piepteni si de la spate in jos, in parti in toate directiile.
Masca de par o poti face o data pe saptamana pt cel putin o luna, apoi la o luna si apoi cum vei observa ca vei avea nevoie.
Inca un sfat: daca folosesti seara crema de fata, sa te dai cu ea cu cel putin o ora inainte sa te culci si indiferent daca folosesti crema de fata sau nu, sa iti schimbi fata de perna la 2-3 zile, cel putin pana se reglementeaza situatia.
Sus In jos
Anlexandra
Incepator
Incepator

Varsta : 29

MesajSubiect: Re: Schimbari de look   Sam Iul 26, 2008 2:01 pm

my look pentru festivitatea de asbolvire jumping
Sus In jos
Anlexandra
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Schimbari de look   Sam Iul 26, 2008 2:08 pm

my look la banchet ;)
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Schimbari de look   Mier Iul 30, 2008 10:06 am

Ancuta esti o frumoasa!!!! flowers flowers Si ai aratat splendid la ambele evenimente.... :pupici:

Sus In jos
Anlexandra
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Schimbari de look   Joi Iul 31, 2008 11:25 am

jumping thanks
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Schimbari de look   

Sus In jos