Neria
Bine ati venit pe forum. Pentru a face parte din echipa noastra va rugam sa va logati.
Sa aveti o zi excelenta.

Neria

Forumul femeilor credincioase

Forum NeriaForum Neria  Site NeriaSite Neria  AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  InregistrareInregistrare  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Despre mine... Despre El... Despre noi... Nou!!!
Diana
Ultimele subiecte
» Tea Time Dear (3)
Mar Sept 03, 2013 12:46 pm Scris de Beatrice

» Produse cresterea sanilor
Mier Aug 21, 2013 1:00 pm Scris de cristina90

» Cu ce ati reusit sa scapati de acnee, sau macar sa mai ameliorati situatia?
Lun Iul 22, 2013 2:47 pm Scris de maria912

» Ce suplimente ati folosit pentru a slabi?
Vin Iul 05, 2013 1:50 pm Scris de maria92

» Ce muzica va place?
Joi Mar 07, 2013 10:57 am Scris de marian011

» Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa
Lun Feb 11, 2013 11:14 am Scris de cristina34

» Stiati ca...?
Lun Ian 21, 2013 6:15 pm Scris de french79

» Devotionale
Dum Iun 24, 2012 12:38 pm Scris de Melaniuca

» NUMARUL FIAREI : 666
Dum Feb 05, 2012 2:04 pm Scris de petrut-sci7

» Prajitura cu branza
Sam Dec 24, 2011 7:47 pm Scris de Maria

» Cea mai frumoasa poza de vacanta de anul asta
Vin Dec 16, 2011 10:37 pm Scris de frz

» Avortul si implicatiile lui in viata sociala si spirituala!
Vin Sept 23, 2011 11:16 pm Scris de blaj dorina

» Cum ne mai imbracam
Vin Sept 23, 2011 11:01 pm Scris de blaj dorina

» Produse de machiaj
Vin Iul 22, 2011 7:04 pm Scris de adelina1234

» Cozonaci a la Diana
Sam Apr 23, 2011 9:30 am Scris de Maria

» Prioritati & Planificari
Dum Apr 03, 2011 11:13 pm Scris de blaj dorina

» Forum de mamici, Piticii
Dum Apr 03, 2011 10:31 pm Scris de brenda

» La multi ani Brenda !!!
Dum Apr 03, 2011 10:29 pm Scris de brenda

» Maini dibace
Mier Mar 30, 2011 11:26 pm Scris de Maria

» Ce mai gatim azi?
Mar Mar 29, 2011 10:19 pm Scris de brenda

Radio
radiocnm

radio cezareea
Radio Emanuel

Distribuiți | 

Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Neria
Admin Neria
Admin Neria

Varsta : 40

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Sam Apr 19, 2008 3:50 pm

Am terminat de citit cele 2 romane din seria Invaluiti in Iubire si azi mi-am mai comandat inca 4 bucati, iar dupa ce le gat pe alea le comand si pe ultimele 2. giveflowers

Profilul Facebook al lui Bradean Diana
Sus In jos
danabanita
Bine ai venit!
Bine ai venit!

Varsta : 55

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Lun Oct 06, 2008 4:51 pm

Cartile lui Oke sant extraordinare! doar la filme s-au adaugat si schimbat unele lucruri care nu sant ca in carte! Am vazut si filmele toate,am citit si volumele(toate!) dinti ...sa aveti SPOR!
Sus In jos
AncaTanner
Incepator
Incepator

Varsta : 35

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Mier Noi 05, 2008 1:32 am

eu recomand seria Supravietuitorii ( The left behind series) scrisa de Tim LaHaye si Jerry Jenkins...sunt 13 volume ( eu sunt la al 4-lea) si n-o pot lasa din mina!
Deasemenea si cartile lui Frank Peretti...Juramintul ( l-am cumparat dar inca nu m-am apucat de el), am citit insa This present darkness, care m-a lasat placut impresionata.
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Mier Noi 05, 2008 1:35 am

Sti cumva daca le gasim si in Romania? sau sunt numai in engleza cartile? thanks

Sus In jos
AncaTanner
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Mier Noi 05, 2008 1:58 am

(am scris in romaneste) bineinteles ca le gasiti...n-as fi scris daca nu...
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Mier Noi 05, 2008 2:00 am

mersic.... kissing

Sus In jos
AncaTanner
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Mier Noi 05, 2008 2:07 am

mi se pare ca Supreavietuitorii este cam 15 lei ...probabil volumul...nu mai tin exact minte...
Sus In jos
Anlexandra
Incepator
Incepator

Varsta : 29

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Sam Ian 31, 2009 8:05 pm

Nights in Rodanthe jumping
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Sam Ian 31, 2009 8:39 pm

Ancuta da-ne si cateva detalii ca sa stim macar daca e un film sau o carte. dinti

Sus In jos
Anlexandra
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Dum Feb 01, 2009 1:17 am

yikes...am uitat:)))sorry :P este si film si carte:) filmul respecta in marea lui majoritate romanul..dar..daca tot este film....:)) trebuie sa fie si ceva diferit ca altfel nu se poate:)) cartea e scrisa de Nicholas Sparks,editura Rao :) ah..si daca tot sunt la capitolul Nicholas Sparks...The notebook e dragut:) la fel..si film si carte :)
Sus In jos
AncaTanner
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Lun Feb 02, 2009 7:46 am

am vazut filmul...misto de tot...aia da dragoste exemplara...
Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 44

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Mar Feb 03, 2009 2:37 pm

O carte care mi-a placut e BECKY scrisa de Lidia usan Opreanu,si care ne aminteste de o lume reala,aflata langa noi,dar pe care uneori nu o vedem,si de asemenea mi a placutDavid Jeremiah,NEASTEPTATA INTORSAURA A VIETII,o care care ne aminteste ca uneori planurile noastre nu sunt acceleasi cu planurile lui Dzeu,dar cea mai mult mi-a placut si as recitit o cu mare placere CUM SA TRAIESTI CU PARINTII FARA SA INNEBUNESTI,sau SA-TI PIERZI MINTIILE,nu mi amintesc exact titlul,scrisa intr-un mod hazliu,insa plina de invatatri adanci si reale,si poate fii aplicata in toate relatiile.pupicii fetelor ca v-am obosit flowers
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Mar Feb 03, 2009 2:50 pm

Nikita draga, nu ne-ai obosit deloc, chiar ne face placere sa citim postarile tale. Ultima carte pe care ai amintit-o am citit-o si eu si ai dreptate e o carte exceptionala. O carte care merita citita de cat mai multi parinti si mai ales de tineri. kissing

Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Mar Feb 03, 2009 6:16 pm

Multumesc pt frum cuvinte,
Sus In jos
dana
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 60

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Joi Feb 05, 2009 2:30 pm

un adevar pe care unii oameni il uita...Domnul sa aiba in paza Sa copiii care nu au parte de dragostea parintilor...
Sus In jos
http://www.copilarieregasita.webs.com
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Joi Feb 05, 2009 5:15 pm

Draga Dana ma intreb daca ai primit ieri emailul de la mine,as vrea sa mi raspunzi tot pe email.Mi a placut mult cum au facut copii ingerasi pe zapada,Mi s-a facut dor de zapada,mai ales ca azi e o zi frum de primavara. flowers thanks
Sus In jos
Anlexandra
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Sam Feb 07, 2009 9:34 pm

movie :D
P.S. I Love You (rolurile principale-Hilary Swank,Gerard Butler)
Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Sam Feb 07, 2009 11:29 pm

da,fain film,eu una nu am putut sa il vad pana la capat
Sus In jos
Anlexandra
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Dum Feb 08, 2009 4:38 pm

ca sa lasam la o parte lacrimile lui P.S I love you...ar fi bun Ice Age 1 si 2 :))
Sus In jos
dana
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 60

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Mar Feb 10, 2009 7:57 pm

Sus In jos
http://www.copilarieregasita.webs.com
Cornelia Filip
Incepator
Incepator

Varsta : 52

MesajSubiect: recomandati un film sau o carte sau orice   Joi Feb 12, 2009 11:19 pm

Va recomand cu drag pe linga cartile cu tematica crestina si ceva beletristica: Un veac de singuratate si Dragostea in vremea holerei de G. Garcia Marquez, Inimi cicatrizate de Max Blecher - o carte foarte buna, impresionanta, despre suferinta autorului care a si murit de altfel f tinar dupa suferinte cumplite despre care evita insa sa vorbeasca deslusit.
Sau ceea ce eu citesc acum, Demonii de Dostoievski, o carte grea si psihologica gen...Dostoievski. Sau Crima si pedeapsa.
Daca va place Kafka. cartea Procesul.
John Steinbeck, Soareci si Oameni, La rasarit de Eden.
Mihail Bulgakov, Maestrul si Margareta.
Jean- Paul Sartre, Adevar si existenta sau Carnete dintr-un razboi anapoda.
Jose Saramago, Evanghelia dupa Isus Cristos.
Dante, Divina Comedie.
Lucian Blaga, Trilogiile sau poeziile, exemplu Eu nu strivesc corola de minuni a lumii, e asa faina...
Hermann Hesse, Jocul cu margele de sticla
Albert Camus, Strainul
Andre Malraux, Conditia Umana
Thomas Mann, Doctor Faustus
Viata pe un peron, Octavian Paler
sau ...ceva mai usor sa zicem Zenobia de Gellu Naum. Sau Poezii de E. Jebeleanu.
Sunt
doar citeva dintre cele mai bune carti.
Revin la tematica crestina.
Am recitit de curind o carte crestina buna: Slava lui Cristos in Jertfe de H.L.Heijkoop.
Recitesc pe-acasa si Armonia in familie de James Dobson, o carte cu intrebari si raspunsuri, buna, o recitesc impreuna cu Manualul Consilierului Spiritual Crestin de Jay E. Adams.
Mie imi sunt de folos, ma ajuta mult! Toate! Dar cel mai mult Cartea Cartilor -BIBLIA!!

Ultima editare efectuata de catre Cornelia Filip in Sam Feb 21, 2009 10:01 pm, editata de 5 ori
Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Vin Feb 13, 2009 12:53 pm

Un veac de singuratatea e iubirea mea din studentie,iar J.Dobson e autor fff bun si are carti bune ce merita citite.
Sus In jos
iohana
Bine ai venit!
Bine ai venit!

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Sam Mar 21, 2009 3:12 pm

Cartea " Viata condusa de scopuri" -Rick Warren
Sus In jos
Lucian
Bine ai venit!
Bine ai venit!

Varsta : 37

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Mier Iul 29, 2009 12:52 pm

Un film bun pe care l-am vazut si pe care il recomand tuturor este
filmul "FIREPROOF".Este un film despre o familie aflata in prag de
divort,familie care se schimba total atunci cand Dumnezeu
intervine.Aici aveti trailerul acestui film.

Vizionare placuta!
kissing Corina
Sus In jos
miha_forall
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 33

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   Mier Iul 29, 2009 4:52 pm

Filmul asta chiar merita vazut.L-am vizionat prima data la conferinta de la Olanesti...mi-a ramas in suflet.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa   

Sus In jos

Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Neria :: Forumul femeilor credincioase :: La taifas cu voi-
Mergi direct la: