Neria
Bine ati venit pe forum. Pentru a face parte din echipa noastra va rugam sa va logati.
Sa aveti o zi excelenta.

Neria

Forumul femeilor credincioase

Forum NeriaForum Neria  Site NeriaSite Neria  AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  InregistrareInregistrare  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Despre mine... Despre El... Despre noi... Nou!!!
Diana
Ultimele subiecte
» Tea Time Dear (3)
Mar Sept 03, 2013 12:46 pm Scris de Beatrice

» Produse cresterea sanilor
Mier Aug 21, 2013 1:00 pm Scris de cristina90

» Cu ce ati reusit sa scapati de acnee, sau macar sa mai ameliorati situatia?
Lun Iul 22, 2013 2:47 pm Scris de maria912

» Ce suplimente ati folosit pentru a slabi?
Vin Iul 05, 2013 1:50 pm Scris de maria92

» Ce muzica va place?
Joi Mar 07, 2013 10:57 am Scris de marian011

» Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa
Lun Feb 11, 2013 11:14 am Scris de cristina34

» Stiati ca...?
Lun Ian 21, 2013 6:15 pm Scris de french79

» Devotionale
Dum Iun 24, 2012 12:38 pm Scris de Melaniuca

» NUMARUL FIAREI : 666
Dum Feb 05, 2012 2:04 pm Scris de petrut-sci7

» Prajitura cu branza
Sam Dec 24, 2011 7:47 pm Scris de Maria

» Cea mai frumoasa poza de vacanta de anul asta
Vin Dec 16, 2011 10:37 pm Scris de frz

» Avortul si implicatiile lui in viata sociala si spirituala!
Vin Sept 23, 2011 11:16 pm Scris de blaj dorina

» Cum ne mai imbracam
Vin Sept 23, 2011 11:01 pm Scris de blaj dorina

» Produse de machiaj
Vin Iul 22, 2011 7:04 pm Scris de adelina1234

» Cozonaci a la Diana
Sam Apr 23, 2011 9:30 am Scris de Maria

» Prioritati & Planificari
Dum Apr 03, 2011 11:13 pm Scris de blaj dorina

» Forum de mamici, Piticii
Dum Apr 03, 2011 10:31 pm Scris de brenda

» La multi ani Brenda !!!
Dum Apr 03, 2011 10:29 pm Scris de brenda

» Maini dibace
Mier Mar 30, 2011 11:26 pm Scris de Maria

» Ce mai gatim azi?
Mar Mar 29, 2011 10:19 pm Scris de brenda

Radio
radiocnm

radio cezareea
Radio Emanuel

Distribuiți | 

Provocari si dezvaluiri!!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Neria
Admin Neria
Admin Neria

Varsta : 40

MesajSubiect: Provocari si dezvaluiri!!!   Vin Feb 29, 2008 1:09 pm

Am stat mult si m-am framantat, si apoi Daniela a venit cu ideea de a pune un subiect unde sa putem sa scriem fiecare motivele pentru care ne-am inregistrat pe acest forum. Asa ca in continuare am cateva intrebari la care sper sa raspundem fiecare dintre noi si sper ca raspunsurile sa ne ajute sa ne dezvoltam frumos in cunoasterea lui Cristos!!!
1. E folositor forumul Neria?
2. Ce anume va determinat sa va inscrieti pe forum?
3. Care sunt subiectele de cel mai mare interes?
4. Ce alte subiecte credeti ca ar fi interesante pentru noi?
5. Sugestii si propuneri.

Profilul Facebook al lui Bradean Diana
Sus In jos
Daniela
De-al casei
De-al casei

Varsta : 51

MesajSubiect: Re: Provocari si dezvaluiri!!!   Lun Mar 03, 2008 10:16 pm

In sfarsit a venit randul sa scriu si la aceasta categorie !!!!!

Pentru mine este excelent acest forum, deoarece ma motiveaza si ma inspira in viata de zi cu zi. Dorinta de a cunoaste si a avea schimb de idei cu femei de pretutindeni cred ca a fost cea mai mare determinare de a ma inscrie pe acest fel de forum.
Pentru ca aici imi lipseste partasia crestina care o aveam in tara cu alte femei am dorit sa o gasesc aici in toate formele posibile. Lipsa partasiei se datoreaza programului de lucru care ocupa toata ziua si distantelor foarte mari intre locurile unde locuim ceea ce face imposibil sa ne intalnim. Stiu ca viata de aici privita de acolo pare foarte deosebita, dar si aici este aceeasi rutina ca acolo, mers la servici, venit acasa, gatit, spalat , curatenie generala la sfarsit de saptamana si adunare duminica.
Ce mi-ar place enorm, ar fi sa aflu despre viata de zi cu zi a fiecaruia, de ex poate sunt fete care locuiesc la casa si au gradina, este primavara si se incepe plantarea diferitelor legume, fasole, rosii etc. .
Mi-ar place sa aflu care are vreun animal de companie, catel, pisica, papagal, acvariu cu pesti sau broscute testoase, etc. Mi-ar place sa aflu despre Andreea, cea mai tanara membra a acestui forum ce aspiratii ai pt viata, la ce liceu esti sau la care vrei sa fii. Fetele care au copii sa scrie despre nazbatiile copiilor lor, de ex Ramona cu fetita ta poreclita Duracell, imi imaginez doar ce ar putea face de a primit aceasta porecla, dar ar fi super sa aflam fapte reale. Florentina tu esti in Belgia,sa ne spui cum este acolo, in ce an esti studenta si ce studiezi. Si asa mai departe, toate celelalte fete care nu le-am mentionat numele, cred ca fiecare are o viata interesanta, cu provocari si cu raspunsuri minunate din partea Domnului la rugaciunile personale.
Cam asta ar fi ceea ce m-a determinat sa ma inscriu pe forum, sa aflu toate acestea si multe altele care nu mi-au venit acum in minte.
Ca subiecte cred ca fiecare este interesant in felul lui la categoria respectiva si la sugestii si propuneri ar fi interesant de stiut parerea tuturor, ce altceva s-ar putea adauga, sa devina un forum captivant pentru fiecare.
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Provocari si dezvaluiri!!!   Mier Mar 12, 2008 1:50 pm

Daniela multumesc din suflet pentru raspunsul tau la aceasta rubrica.
Si eu am stat multa vreme sa gandesc un raspuns pentru aceaste intrebari.
Am creat acest forum din dorinta de a construi un loc calm, cald si deshis pentru femeile de orice confesiune. Un loc unde sa ne simtim bine impreuna, crescand tot mai mult in cunoasterea lui Dumnezeu. Un loc unde sa putem fi noi insine cu bune si rele, un loc unde sa putem primi un sfat in orice problema. Un loc unde sa nu ne simtim atacate si studiate in amanunt, ci unde sa ne simtim iubite, acceptate si apreciate. Un loc unde sa invatam una din experienta celeilalte.

Sus In jos
dana
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 60

MesajSubiect: Re: Provocari si dezvaluiri!!!   Sam Feb 07, 2009 4:14 pm

Intru pe forum din dorinta de a fi impreuna cu alte femei, de a invata lucruri noi ...Uneori simtim nevoia sa evadam din cotidian, alte posibiltati nu avem decat...virtuaul. Multumesc Domnului ca exista acest forum pentru femei !
Imi place sa desenez. Va arat unicele desene pe care am reusit sa le fac...Imi doresc sa mai desenez, poate chiar sa pictez...candva, cu ingaduinta Domnului!

model ;...sotul meu

fiul meu...micut :)

o prietena...

mama si copilul ( m-am inspirat dintr-o revista )

Imi place sa scriu. Tot cu ingaduinta Domnului sper sa scriu ceva, candva...Inca nu sunt hotarata...Va dau un crampei de poezie...

CLIPA

Ce nume sa dau oare clipei ce-a trecut ?

Caci vreau sa stie lumea ce a pierdut...

Sa-i spun vis? speranta? sau dor nemarginit?

Sau poate strop de viata pierdut in infinit...?

Sa-i spun tristete? sau lacrima de-alean?
poate sa-i spun simplu :un strop intr-un ocean...

Imi place s alucrez prezentari. Am postat cateva pe diferite site-uri. Poate va face placere sa le vedeti...

http://www.woow.ro/prezentare/Sa_nu_respingi_copilul_ce_plange.html sunt unicele prezentari de la sectiunea "Speciale". M-as bucura sa lasati un gand, o impresie dupa ce le vedeti...

Ma simt binecuvantata ca va am alaturi flowers kissing Sper sa ne intalnim mai des...
Sus In jos
http://www.copilarieregasita.webs.com
AncaTanner
Incepator
Incepator

Varsta : 34

MesajSubiect: Re: Provocari si dezvaluiri!!!   Dum Feb 08, 2009 9:13 pm

dana dar ce talentata esti!!! minunate desenele tale!! sa-ti dea domnul putere de munca si rabdare , sa poti face tot ce-ti doresti!
Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 44

MesajSubiect: Re: Provocari si dezvaluiri!!!   Mier Feb 11, 2009 9:15 am

Intru pe forum din aceeasi dorinta ca si a voastra de a avea partasie cu alte femei,ca si Danielei si mie imi lipseste partasia de care aveam parte in tara.Sora mea cand a fost aici mi a spus ca nu-i place din cauza ca relatiile intre oameni sunt mult diferite,strees,alergatura,fiecare cu ale lui.Si mie imi place sa schimbam ganduri,informatii,pareri,impresii etc.
Sus In jos
dana
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 60

MesajSubiect: Re: Provocari si dezvaluiri!!!   Mier Dec 30, 2009 11:35 pm

Nikita...mi-e dor de tine! Intru pe forum pentru a te regasi...
Domnul sa te binecuvanteze!
Sus In jos
http://www.copilarieregasita.webs.com
Maria
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 43

MesajSubiect: Re: Provocari si dezvaluiri!!!   Joi Mar 10, 2011 10:14 pm

M-am inscris pe forum azi, la doua zile dupa ce l-am descoperit intamplator cautand ceva despre femeile din Biblie. N-am sa pot raspunde acum la toate intrebarile, dar sigur voi reveni asupra subiectului.
Ceea ce am putut constata in putinul timp pe care l-am petrecut aici, este faptul ca membrii sunt pasnici, pot sa posteze si vizitatorii (ceea ce pe alte forumuri nu este permis) iar subiectele sunt destul de putin activate, (sau poate n-am apucat sa vad eu totul).
Sper sa ma obisnuiesc repede cu regulile casei si sa-i dau acestui forum un pic de viata, punand in el ceva din sufletul meu.
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Provocari si dezvaluiri!!!   Joi Mar 10, 2011 10:58 pm

Maria, ne bucuram ca te-ai decis sa te alaturi noua, iar viata cu siguranta ca ne-ar prinde bine, dupa cum vad ca deja ti-ai dat seama.
Abia astept sa aflam mai multe despre tine si despre trairea ta de zi cu zi cu Domnul si alaturi de cei langa care te-a pus El! kissing
In ce priveste regulile sunt simple:
1. Sa fii politicos
2. Sa fii sensibil la sentimentele celuilalt
3. Sa te bucuri impreuna cu noi
4. Sa ne ajutam impreuna in cresterea in cunoasterea Lui flowers

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Provocari si dezvaluiri!!!   

Sus In jos

Provocari si dezvaluiri!!!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Neria :: Forumul femeilor credincioase :: Despre tine, despre noi-
Mergi direct la: