Neria
Bine ati venit pe forum. Pentru a face parte din echipa noastra va rugam sa va logati.
Sa aveti o zi excelenta.

Neria

Forumul femeilor credincioase

Forum NeriaForum Neria  Site NeriaSite Neria  AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  InregistrareInregistrare  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Despre mine... Despre El... Despre noi... Nou!!!
Diana
Ultimele subiecte
» Tea Time Dear (3)
Mar Sept 03, 2013 12:46 pm Scris de Beatrice

» Produse cresterea sanilor
Mier Aug 21, 2013 1:00 pm Scris de cristina90

» Cu ce ati reusit sa scapati de acnee, sau macar sa mai ameliorati situatia?
Lun Iul 22, 2013 2:47 pm Scris de maria912

» Ce suplimente ati folosit pentru a slabi?
Vin Iul 05, 2013 1:50 pm Scris de maria92

» Ce muzica va place?
Joi Mar 07, 2013 10:57 am Scris de marian011

» Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa
Lun Feb 11, 2013 11:14 am Scris de cristina34

» Stiati ca...?
Lun Ian 21, 2013 6:15 pm Scris de french79

» Devotionale
Dum Iun 24, 2012 12:38 pm Scris de Melaniuca

» NUMARUL FIAREI : 666
Dum Feb 05, 2012 2:04 pm Scris de petrut-sci7

» Prajitura cu branza
Sam Dec 24, 2011 7:47 pm Scris de Maria

» Cea mai frumoasa poza de vacanta de anul asta
Vin Dec 16, 2011 10:37 pm Scris de frz

» Avortul si implicatiile lui in viata sociala si spirituala!
Vin Sept 23, 2011 11:16 pm Scris de blaj dorina

» Cum ne mai imbracam
Vin Sept 23, 2011 11:01 pm Scris de blaj dorina

» Produse de machiaj
Vin Iul 22, 2011 7:04 pm Scris de adelina1234

» Cozonaci a la Diana
Sam Apr 23, 2011 9:30 am Scris de Maria

» Prioritati & Planificari
Dum Apr 03, 2011 11:13 pm Scris de blaj dorina

» Forum de mamici, Piticii
Dum Apr 03, 2011 10:31 pm Scris de brenda

» La multi ani Brenda !!!
Dum Apr 03, 2011 10:29 pm Scris de brenda

» Maini dibace
Mier Mar 30, 2011 11:26 pm Scris de Maria

» Ce mai gatim azi?
Mar Mar 29, 2011 10:19 pm Scris de brenda

Radio
radiocnm

radio cezareea
Radio Emanuel

Distribuiți | 

Rutina, bat-o vina!!! Activitati de zi cu zi!!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Neria
Admin Neria
Admin Neria

Varsta : 40

MesajSubiect: Rutina, bat-o vina!!! Activitati de zi cu zi!!!   Mier Mar 12, 2008 1:30 pm

Cum decurge o zi normala din viata mea!!!
Ce fac de cand rasare soarele si pana apune din nou!!!!

Profilul Facebook al lui Bradean Diana
Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 44

MesajSubiect: Re: Rutina, bat-o vina!!! Activitati de zi cu zi!!!   Lun Feb 16, 2009 2:33 pm

Nu stiu fetelor cum arata rutina la voi,dar la mine inseamna gatit,spalat,calcat, sa am grija de Anamria,strans de jucarii.Ma trezesc dimineata,fa cafea,trezeste sotul,pune in genti pachete,plecarea sotului,tp pt mine,zece minute,apoi Anamaria,du-o la gradi,si activ casnice,mergi dupa ANAM la gradi,pun-o sa doarma,,,termin activ casnice,vine sotul si plec la servic,vin pe la noua jumate seara,preg pt culcare.Dar iubesc aceasta rutina,care din cnd in cand e intrerupta de programariile la medic si emotiile provocate de asteptarea rezultatelor.Insa ma rog si asta sa devina o rutina.Uneori ma intreb daca toaate femeile se confrunta cu aceleasi alergari ca si mine si cum privesc ele aceasta
Sus In jos
cami
Incepator
Incepator

Varsta : 41

MesajSubiect: Re: Rutina, bat-o vina!!! Activitati de zi cu zi!!!   Lun Feb 16, 2009 8:50 pm

Rutina... hmmm.... in urma cu 5 ani si jumatate, declaram sus si tare (chiar daca numai in sufletul meu, dinti nu si cu vocea) ca e ceva groaznic de plictisitor si de obositor... De ce credeam asa? Am nascut in august 2003 primul copilas, toate bune si frumoase, fericire la maxim de toate partile, totul roz si frumos... s-a terminat concediul lui tati, s-a intors si mama acasa la familie, am ramas eu si bebe. Fiind o fire activa si mereu pe ,,drumuri", implicata in muuuulte activitati si acasa, si la scoala si la biserica, dintr-o data m-am simtit neputincioasa, depindea de mine o fiinta plapanda si dulce, de numai 2 kg si jumatate si avea nevoie de toata atentia mea. Tati pleca la conferinte, mami statea acasa cu bebe, etc. Au trecut lunile reci si epidemiile de viroze, am zis, gata... cu bebe la drum! Dar ca un facut, de fiecare data cand trebuia sa plecam undeva, se imbolnavea exact in noaptea dinaintea plecarii, venea dr acasa si ne spunea, sorry - nu puteti pleca la drum cu copilul asa bolnav. Cu lacrimi in ochi, despachetam bagajele si ascultam sfaturile doctorului. A fost greu - nu are rost sa ma ascund dupa deget si sa zis ca nu, ciudat e ca ma simteam si vinovata de starea in care ma aflam: logic, stiam ca asa e cel mai bine pt bebe si ca Dumnezeu stie de ce e asa si are un plan cu toate, dar cum sunt mai ,,sentimentalista" de felul meu, inima se impaca mai greu cu ratiunea... zi de zi aceleasi lucruri: ingrijit copilas, curat, gatit... Cu timpul, m-am obisnuit cu noul statul si acum pot spune ca imi place enorm ceea ce fac (sunt deja acasa de 6 ani si jumatate). Intre timp, Domnul ne-a mai binecuvantat cu un baiat, in martie 2006. Doar Alexandru merge la gradinita, Bogdan va incepe abia la toamna (daca gasim loc), asa ca ziua noastra incepe la 7 si jumatate cand suna ceasul, il pregatim pe junior de gradi, il duce tati cand e acasa (cand nu e tati, ne trezim mai devreme si mergem toti 3). La 12 si jumatate plec cu Bogdan dupa Alexandru la gradi. Pana plecam, mai fac mancarica, deretic prin casa, ne jucam, inainte de a se trezi Bogdan am timpul meu de liniste si de partasie cu Tatal ceresc. Ajungem acasa intre 13 si 14 (depinde de vreme, cat de mult zabovim afara), copiii la nani, eu termin treburile casnice, imi pregatesc lectiile pt grupa de copii sau mai lucrez cate ceva (lucrez de acasa pe editare-corectare, cand mai ,,prind" vreun contract), fff rar dorm si eu cu ei, apoi se trezesc pe la 16=17, servim o gustarica, ne jucam, pregatim cina, vine si tati acasa dupa ora 18 si seara trece f repede. Miercurea avem intalnirea de rugaciune la biserica, vineri seara repetitiile de cor. Ce ma ajuta pe mine sa ies din aceasta rutina: cand sunt obosita, epuizata, isi mai ia tati liber si ma lasa sa ,evadez" - ultima data am fost 4 zile la cluj, singura, la o prietena - a ramas el acasa cu pruncii, tare bine a fost.
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Rutina, bat-o vina!!! Activitati de zi cu zi!!!   Mar Feb 17, 2009 11:55 am

Si eu sunt acasa de 6 ani si jumatate deja........ si uneori as da orice sa ma pot intoarce la viata activa pe care o aveam inainte sa vina Dania...... dar apoi ma uit la fetele mele si la cat de minunat cresc... si n-as da nici macar un minut din timpul petrecut cu ele, pentru nimic altceva...... dinti
Da, am intrat intr-o rutina, da, mi-ar place sa mai am timp si pentru mine, poate timp pe care sa il petrec numai cu Sergiu - sa fim noi doi cum eram la inceputul casniciei noastre, dar sunt doar cateva secunde de "ratacire" si apoi gata imi revin... dinti

pupici

Sus In jos
nikita
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 44

MesajSubiect: Re: Rutina, bat-o vina!!! Activitati de zi cu zi!!!   Mar Feb 17, 2009 1:12 pm

Iti multumesc ,Doamne pt manutele murdare/Ce imi ating aragazul si frigiderul:/pt degetele lipicioase ce incearca sa se apropie de mine/Pt manile neglijente ce cotrobaie peste tot/in cautare de ceva nou/Pt manutele nepretuite ce se intind sa apuce rochia mamei/Si-ti multumesc pt Mana ta ce ma vegheaza/si ma conduce spre lumina;/ce ma ridica atunci cand ma impiedic/si-mi arata drumul drept.Judith Peitsch Cred ca aceste versuri poarta in ele frumusetea rutinei si oricat e de grau e placuuta flowers
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Rutina, bat-o vina!!! Activitati de zi cu zi!!!   Mar Feb 17, 2009 1:17 pm

superbe versuri.......... kissing

Sus In jos
Maria
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 43

MesajSubiect: Re: Rutina, bat-o vina!!! Activitati de zi cu zi!!!   Lun Mar 14, 2011 6:57 pm

N-am vreme sa simt plictiseala,
Si nu apuc sa vad rutina
Caci zilnic simt doar oboseala
Si neputinta, bat-o vina!

As face din orice mai mult,
Mai bine-as face de-as putea,
Dar stau adesea sa ascult
Si-apoi fac ce pot, nu ce-as vrea.
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Rutina, bat-o vina!!! Activitati de zi cu zi!!!   Mar Mar 15, 2011 5:14 am

Ce adevarat! kissing

Sus In jos
miriam
Bine ai venit!
Bine ai venit!

Varsta : 42

MesajSubiect: Re: Rutina, bat-o vina!!! Activitati de zi cu zi!!!   Mier Mar 16, 2011 12:26 pm

nikita a scris:
Iti multumesc ,Doamne pt manutele murdare/Ce imi ating aragazul si frigiderul:/pt degetele lipicioase ce incearca sa se apropie de mine/Pt manile neglijente ce cotrobaie peste tot/in cautare de ceva nou/Pt manutele nepretuite ce se intind sa apuce rochia mamei/Si-ti multumesc pt Mana ta ce ma vegheaza/si ma conduce spre lumina;/ce ma ridica atunci cand ma impiedic/si-mi arata drumul drept.Judith Peitsch Cred ca aceste versuri poarta in ele frumusetea rutinei si oricat e de grau e placuuta flowers
Doamne ce de ajutor imi sunt versurile acestea!!!!!
Dumnezeu sa te binecuvinteze nikita si te asteptam sa revii

flowers
Sus In jos
brenda
Incepator
Incepator

Varsta : 46

MesajSubiect: Re: Rutina, bat-o vina!!! Activitati de zi cu zi!!!   Joi Mar 17, 2011 8:51 am

Orice persoana cu o viata normala ajunge sa se impiedice in rutina de zi cu zi.Eu ma trezesc la 6.20 , pregatesc micul dejun, apoi imi trezesc sotul si fetita si mancam impreuna.Ale merge la scoala, iar noi la servicu pentru 8 ore.Dupa-amiaza Alessandra merge la piscina de 3 ori pe saptamana, la pian o data, apoi venim acasa unde pregatesc cina - sotul meu face curat in timp ce noi suntem la piscina - stam impreuna , povestim, ne jucam, iar la ora 21 stingerea pentru cea mica.Noi mai stam vreo 2 ore, cateodata ne uitam la vreun film sau citim sau stam pur si simplu de vorba.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Rutina, bat-o vina!!! Activitati de zi cu zi!!!   

Sus In jos

Rutina, bat-o vina!!! Activitati de zi cu zi!!!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Neria :: Forumul femeilor credincioase :: Despre tine, despre noi-
Mergi direct la: