Neria
Bine ati venit pe forum. Pentru a face parte din echipa noastra va rugam sa va logati.
Sa aveti o zi excelenta.

Neria

Forumul femeilor credincioase

Forum NeriaForum Neria  Site NeriaSite Neria  AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  InregistrareInregistrare  Conectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Despre mine... Despre El... Despre noi... Nou!!!
Diana
Ultimele subiecte
» Tea Time Dear (3)
Mar Sept 03, 2013 12:46 pm Scris de Beatrice

» Produse cresterea sanilor
Mier Aug 21, 2013 1:00 pm Scris de cristina90

» Cu ce ati reusit sa scapati de acnee, sau macar sa mai ameliorati situatia?
Lun Iul 22, 2013 2:47 pm Scris de maria912

» Ce suplimente ati folosit pentru a slabi?
Vin Iul 05, 2013 1:50 pm Scris de maria92

» Ce muzica va place?
Joi Mar 07, 2013 10:57 am Scris de marian011

» Recomandati un film sau o carte sau orice altceva merita sa
Lun Feb 11, 2013 11:14 am Scris de cristina34

» Stiati ca...?
Lun Ian 21, 2013 6:15 pm Scris de french79

» Devotionale
Dum Iun 24, 2012 12:38 pm Scris de Melaniuca

» NUMARUL FIAREI : 666
Dum Feb 05, 2012 2:04 pm Scris de petrut-sci7

» Prajitura cu branza
Sam Dec 24, 2011 7:47 pm Scris de Maria

» Cea mai frumoasa poza de vacanta de anul asta
Vin Dec 16, 2011 10:37 pm Scris de frz

» Avortul si implicatiile lui in viata sociala si spirituala!
Vin Sept 23, 2011 11:16 pm Scris de blaj dorina

» Cum ne mai imbracam
Vin Sept 23, 2011 11:01 pm Scris de blaj dorina

» Produse de machiaj
Vin Iul 22, 2011 7:04 pm Scris de adelina1234

» Cozonaci a la Diana
Sam Apr 23, 2011 9:30 am Scris de Maria

» Prioritati & Planificari
Dum Apr 03, 2011 11:13 pm Scris de blaj dorina

» Forum de mamici, Piticii
Dum Apr 03, 2011 10:31 pm Scris de brenda

» La multi ani Brenda !!!
Dum Apr 03, 2011 10:29 pm Scris de brenda

» Maini dibace
Mier Mar 30, 2011 11:26 pm Scris de Maria

» Ce mai gatim azi?
Mar Mar 29, 2011 10:19 pm Scris de brenda

Radio
radiocnm

radio cezareea
Radio Emanuel

Distribuiți | 

Greutati de acasa sau de la servici!!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Neria
Admin Neria
Admin Neria

Varsta : 40

MesajSubiect: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Mar Feb 05, 2008 11:49 am

Te-a suparat ceva azi, te-a necajit ceva si ai vrea sa spui cuiva care sa nu te judece? Povesteste Neriei, cineva aici e oricand gata sa te asculte si sa te sustina. flowers

Profilul Facebook al lui Bradean Diana
Sus In jos
Doramo
Incepator
Incepator

Varsta : 36

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Joi Feb 07, 2008 12:38 pm

Eu sunt umpic suparata ca sunt racita si am febra de 2 zile.
Stiu ca trebuie sa-i multumesc Domnului si pentru cele bune si pentru cele rele dar din pacate inca nu am ajuns la aceasta treapta si ma rog Domnului sa ma intareasca si sa ma modeleze asa cum vrea El.
Sus In jos
Beatrice
Webmaster
Webmaster

Varsta : 42

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Joi Feb 07, 2008 12:45 pm

Pai sigur iti va da putere sa treci peste asta si sa vezi lucrurile mai usor...

http://www.beatricedesign.ro
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Joi Feb 07, 2008 12:57 pm

Ramonel multa sanatate sa iti dea Dl Isus.
Uite eu iti trimit o ciocolatica sa iti insenineze ziua!!

Sus In jos
Cornelia Filip
Incepator
Incepator

Varsta : 51

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Joi Feb 14, 2008 8:24 pm

ce mai faci Ramonel? cum te simti in seara asta?
nadajduiesc sa fii bine.
:flower:
Sus In jos
Doramo
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Vin Feb 15, 2008 8:25 pm

Multumesc sunt mult mai bine dar cu reiceperea serviciului si cu timpul aglomerat nu mai apuc sa intru pe forum asa cum as vrea................fara suparare.
:( :( :( :( :( :( :(
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Vin Feb 15, 2008 8:27 pm

E ok Ramonel, ne bucuram de orice semn de viata pe care il dai!!!
Pupam si servici usor....... kissing

Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Dum Feb 17, 2008 9:01 pm

Azi am avut asa un timp anapoda... 😢 desi am fost numai cu Neria si am sperat ca o sa am o zi splendida, n-a fost deloc asa..
De la 4 pana pe la 6 Neria mi-a plans incontinuu, nu a tacut nici in brate, nici in patut, nici pe hinta, nici in leganut. La un moment dat am inceput si eu sa plang cu ea de disperare ca nu mai stiam ce sa ii fac, mai ales ca plansul se transformase in urlete.... 😢
Acum m-am mai linistit un pic ca a ajuns Sergiu acasa si am cu cine sa ma sfatuiesc.
Ma rog si sper sa avem o seara linistita, mai ales Neria. Ca ma doare sufletul cand plange asa fara sa stim ce sa ii facem.

Sus In jos
mirela
Bine ai venit!
Bine ai venit!

Varsta : 39

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Dum Feb 17, 2008 9:45 pm

Draga de ea. Asa dragi imi sunt copiii, si cum se incred in noi ca ii putem ajuta. Ce bine e cand pupa mama sau cand pune mama mana unde doare.
Diana, Domnul sa iti dea intelepciune cu Neria.
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Mar Feb 26, 2008 12:31 am

Eu sunt tare necajita, ca acum 5 minute mi-am fript degetul mijlociu si aratatorul cu apa clocotita, in timp ce faceam ceiut pentru Neria. Sper sa imi treaca durerea pana maine sa pot sa am grija de Neria... :(

Sus In jos
Cornelia Filip
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Mar Feb 26, 2008 12:43 am

kissing of, imi pare rau.
si eu sper. Domnul sa iti dea alinare, "copil mic" ce esti....
Sus In jos
Beatrice
Webmaster
Webmaster

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Mier Feb 27, 2008 9:59 pm

Si eu m-am ars si mi-am tras o basica... Hihi... Semne de buna purtare! :)

http://www.beatricedesign.ro
Daniela
De-al casei
De-al casei

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Joi Feb 28, 2008 1:32 am

Bea imi pre rau !!!!!! Un sfat: daca suporti, sparge basica, scoate lichidul, nu rupe pielita ci lipeste-o de rana si pune un pansament uscat pt cateva zile, normal sa schimbi pasamentul in fiecare zi si il schimbi si daca se uda. Trece mai repede si nici semn prea urat nu ramane.
Sus In jos
dana
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 60

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Vin Mar 21, 2008 12:54 am

M-am necajit astazi ca Emanuel a fost bolnavior. A facut febra si am inceput tratamentul. Dar necazul mare a fost cand mi-a povestit cum l-a batut un copil din clasa lui ( care a fost cu el in casa de copii si s-a reintors in familie ). Am vb cu diriginta si cu fratii mai mari ai acestuia. Dar, pe langa toata supararea, am avut o bucurie care mi-a inseninat sufletul si ziua: i-am pregatit ceai si i-am dus medicamentele la pat , dupa ce i-am controlat temperatura. S-a uitat lung la mine si a soptit :"Aveti grija de mine ca o mama de copilul ei !" apoi m-a imbratisat si si-a lipit capul de pieptul meu. Cuvintele lui m-au cutremurat. Doamne, cata nevoie au copiii de afectiune si cati sunt care tanjesc dupa ea in zadar...Astazi am fost la centrul de plasament sa-i vizitez pe ceilalti trei micuti...Manute deznadajduite se intindeau spre mine, ochi rugatori ma cautau in orice loc, soapte se amestecau in jurul meu :"Nu ma luati si pe mine?"
Sunt mii de copii care asteapta sa fie "luati"...ma rog Domnului sa trimita cat mai multe "mame" sa mangaie macar o parte din acele suflete nevinovate...
Sus In jos
http://www.copilarieregasita.webs.com
Doramo
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Vin Mar 21, 2008 1:53 am

dana a scris:
M-am necajit astazi ca Emanuel a fost bolnavior. A facut febra si am inceput tratamentul. Dar necazul mare a fost cand mi-a povestit cum l-a batut un copil din clasa lui ( care a fost cu el in casa de copii si s-a reintors in familie ). Am vb cu diriginta si cu fratii mai mari ai acestuia. Dar, pe langa toata supararea, am avut o bucurie care mi-a inseninat sufletul si ziua: i-am pregatit ceai si i-am dus medicamentele la pat , dupa ce i-am controlat temperatura. S-a uitat lung la mine si a soptit :"Aveti grija de mine ca o mama de copilul ei !" apoi m-a imbratisat si si-a lipit capul de pieptul meu. Cuvintele lui m-au cutremurat. Doamne, cata nevoie au copiii de afectiune si cati sunt care tanjesc dupa ea in zadar...Astazi am fost la centrul de plasament sa-i vizitez pe ceilalti trei micuti...Manute deznadajduite se intindeau spre mine, ochi rugatori ma cautau in orice loc, soapte se amestecau in jurul meu :"Nu ma luati si pe mine?"
Sunt mii de copii care asteapta sa fie "luati"...ma rog Domnului sa trimita cat mai multe "mame" sa mangaie macar o parte din acele suflete nevinovate...

pace
Mi-au dat lacrimile de ceea ce am citit draga DANA asa e ai dreptate dar din pacate la noi in RO birocratia mare si pilele la fel asa ca multi care doresc sa adopte se SmileyCentral.com si renunta ca altceva nu pot sa faca.
Zic asta pentru ca am apropiati care au facut asa, nu le-a ramas altceva decat sa renunte desi isi doresc f. mult un copil.
Noua nu ne ramane altceva de facut decat sa ne SmileyCentral.com DOMNULUI sa aiba mila si indurare de ei.
Sus In jos
dana
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 60

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Vin Mar 21, 2008 2:03 am

<

Am fost, de mai multe ori, internată în spital, unde am cunoscut fel de fel de femei aflate în diferite situații disperate, nu doar din cauza bolii, dar și din cea a unei vieți materiale precare, și a unor situații familiale ajunse la limita suportabilului.
În timp, mi-am dat seama că situația mea, pe lângă a altor năpăstuite, se deosebea ca de la cer la pământ!
Alte femei erau maltratate, și fizic și psihic, de către soți, alungate din casă, lipsite de mijloace materiale, fără serviciu, cu copii minori de crescut. Nu este de mirare că se cufundau în acool, prostituție, droguri, fiind niște prăzi ușoare în mâna lui Satan., putând oricând comite fapte necugetate.
Mă gândesc ce bine ar fi dacă în astfel de momente de cumpănă ale vieții, ar fi cineva care să asculte confidențe, să aline pe cel torturat psihic, să dea o învățătură bună…
Nu ar mai fi atâtea crime abominabile, părinții nu și-ar mai ucide copiii în somn, de teama de-a nu-i lăsa în lume părăsiți, nu ar mai exista atâta tragedie umană!
Vedem zilnc, în Media, consecința unor fapte necugetate duse dincolo de uman, dar foarte puține cazuri de mijlociri ale rudelor, ale comunității la Tatăl Ceresc, pentru cei năpăstuiți.
Eu, chiar de a doua zi, după internare, îmi reveneam, și, de cele mai multe ori, le îmbărbătam pe aceste oropsite ale destinului, le ajutam cum puteam; cu o vorbă bună, o încurajare, sau chiar le ascultam confesându-se, și reușind, astfel, să iasă din muțenia pe care ți-o dă suferința psihică.
Nu o dată, am plâns de mila lor, neputincioasă la atâta suferință!
Viața nu este ușoară pentru nimeni!
Dumnezeu ne trece prin diferite încercări, și, chiar dacă, pe moment, mai murmurăm, abia mai târziu, ne dăm seama că El a avut un plan cu noi, chiar în suferință fiind, ca să fim Lumini, să purtăm poveri, să alinăm pe cei trudiți și împovorați.>>

(marturia unei necunoscute...o marturie ce ne este cunoscuta prin realitatea pe care o descrie... )
Sus In jos
http://www.copilarieregasita.webs.com
Doramo
Incepator
Incepator

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Vin Mar 21, 2008 7:49 pm

SmileyCentral.com
Dragele mele nu am crezut ca voi ajunge sa zic cuvintele acestea dar.........
zwani.com myspace graphic comments
Myspace Friday Graphics

E o nebunie ce avem la servici si cat avem de lucru.Lunea ma trezesc pur si simplu cu o scarba de servici si in fiecare zi e nasol iar Vinerea ma bucur ca un copil care primeste o bicicleta.
Pur si simplu nu mai suport ...........iar lor (sefilor) tot nu le e deajuns.
Ma rog Domnului sa-mi dea indelunga Lui rabdare si sa-mi puna El frau pe gura cand nu trebuie sa vb.
Multumesc ca m-ati ascultat.
Domnul Isus Hristos sa va binecuvanteze casele si familiile.
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Vin Mar 21, 2008 9:16 pm

Ramonel sa iti dea Domnul Isus insutita rabdare, mai ales in relatiile cu cei din lume. Si bucura-te de weekend cat de multi poti. kissing

Dana e foarte trist si adevarat! De multe ori nici nu ne dam seama cat de binecuvantate suntem pana nu ajungem sa intram in contact cu altii mai nenorociti decat noi. Sa ne ajute Domnul sa fim lumini si sprijin pentru cei de langa noi. kissing

Sus In jos
Daniela
De-al casei
De-al casei

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Vin Mar 21, 2008 10:50 pm

Draga Ramona ma alatur si eu tie in multumirile tale catre Dumnezeu pt faptul ca s-a mai terminat o saptamana si eu am fost libera astazi ca duminica este Pastele si avem liber si luni, dar asa am zis aseara cand am ajuns acasa: Doamne iti multumesc, cerceteaza-i Tu pe sefii mei si ajuta-ma sa nu ma plang ci sa fac ce imi spui Tu ca trebuie pt viata mea si pt cei din jur. Stiu ca acolo este extrem de greu de gasit un alt servici dar asta e ceea ce eu vreau sa fac aici. Si pt ca de mai mult timp Domnul imi pusese pe inima sa ma apuc sa fac un curs fie de contabilitate pt o cariera in domeniu fie de consiliere crestina sau desen si m-am tot rugat cred ca Dumnezeu vrea sa ma indrept deocamdata spre contabilitate ca sa imi pot schimba serviciul. Asa ca am inceput cautarile pt un curs serios cu care sa pot sa fac fata la sistemul contabil de aici care este complet diferit fata de cel din tara si ce e mai greu este ca efectiv trebuie sa invat si termenii contabili in engleza ca nu ii stiu si este de doua ori mai greu de inteles, dar sunt sigura ca Domnul imi v-a da putere sa pot duce la bun sfarsit acest lucru.
Ma voi ruga pt tine sa poti merge mai departe si Domnul sa le schimbe atitudinea sefilor tai !!!!!!!
Sus In jos
Neria
Admin Neria
Admin Neria

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Vin Mar 21, 2008 10:53 pm

Daniela sa te indrume Domnul Isus si sa gasesti cursul cel mai bun pentru tine si mai ales jobul pragatit de El pentru tine. kissing

Sus In jos
miha_forall
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 33

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Vin Mar 21, 2008 11:49 pm

Daniela sper sa gasesti cursul care sa fie bun pt tine si mai apoi jobul ideal
Sus In jos
Cornelia Filip
Incepator
Incepator

MesajSubiect: greutati de acasa sau de la servici!!!   Vin Feb 13, 2009 7:20 pm

Sunt asa de ocupata incit incep sa neglijez lucrurile cu adevarat importante.
Pentru ca Domnul este Suveran peste viata si peste situatiile de viata, voi spune ca inca pot sa ma bucur in El, si ma bucur din plin de binecuvintarile Lui! Am inteles ca daca El este pe primul loc, El poarta de grija in toate celelalte lucruri. Ceea ce este greu, e... faptul ca trebuie sa ma autoeduc si sa vreau sa fie Domnul pe primul loc.
Sus In jos
Maria
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 43

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Lun Mar 14, 2011 9:58 am

Nu credeam ca am sa scriu atat de repede la subiectul asta.
Cine m-a suparat ? Viroza de sezon care mi-a pus toata familia la pat. Din 5 persoane cate suntem in casa, abia eu mai misc incercand sa-i ajut cumva pe ceilalti.
Abia astept sa va dau vesti bune.
Sus In jos
miriam
Bine ai venit!
Bine ai venit!

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Lun Mar 14, 2011 1:10 pm

Maria, sanatate multa bolnaviorilor si da...asteptam vestile bune
Sus In jos
Maria
Femeie crestina
Femeie crestina

Varsta : 43

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   Lun Mar 14, 2011 1:55 pm

Miriam kissing loveyou
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Greutati de acasa sau de la servici!!!   

Sus In jos

Greutati de acasa sau de la servici!!!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Neria :: Forumul femeilor credincioase :: Despre tine, despre noi-
Mergi direct la: